Bugün İYİ Parti'den peş peşe istifa haberleri geldi. Durmuş Yılmaz'dan sonra İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Bahadır Erdem de sosyal medya hesabında açıklama yaparak İYİ Parti'den istifa ettiğini duyurdu.

Erdem'in X hesabından paylaştığı açıklama şöyle:"(...) Bugüne gelecek olursak maalesef muhalefet partileri seçimde başarısız olmuş ve vaatlerini yerine getirememiştir. Milletimiz üzgün, umutsuz ve yıllardır süre gelen başarısızlıkların ardından yorgun düşmüştür. Gelinen bu noktada muhalefet partileri için tek çare 'iktidar baskısı altında sıkışmış, yalnızlaştırılmış ve ekonomik anlamda buhrana sürüklenen vatandaşlarımıza' umut olacak yeni başlangıçlar için gerekli adımları atmaktır.

GÜÇ BİRLİĞİNİ SONLANDIRMAK YANLIŞ'

"Ve fakat gerekli adımlar atılırken muhalefet partileri alacağı her kararı ince eleyip sık dokumalı ve hasarı büyük olabilecek hatta geri dönüşü olmayan kararlardan uzak durmalıdır. Unutulmamalı ki siyasi partilerinin görevi öncelikle memlekete ve millete hizmettir. Bu doğrultuda partimizin aldığı ve değiştirmemekte ısrar ettiği seçimlere 'tüm illerde' ayrı aday ile girme kararı yani bir başka deyiş ile 2019 yerel seçimlerinde birçok ilde seçimin kazanılmasını sağlayan güçbirliğini sonlandırmayı son derece yanlış bulduğumu bir kez daha belirtmek isterim.

"Hiç şüphesiz ki İYİ Parti kurulduğu ilk günden bu yana milletimizin menfaati için çalışan, sorumluluk alan ve bağımsız bir parti olarak kendi adaylarını belirleme hakkına sonuna kadar sahiptir. Ancak diğer yanda da İstanbul ve Ankara büyükşehir belediyelerinin muhalefette kalmasınınseçmenimizin moral ve yaşam dengeleri açısından büyük bir katkı sağladığı aşikar olduğu gibi, iktidarın da ülkenin üzerinde kurduğu baskı rejiminde gücünü zayıflattığı bir gerçektir.

Mustafa Allar’dan Engelliler Günü Mesajı Mustafa Allar’dan Engelliler Günü Mesajı

'BELEDİYELER RİSKE ATILDI'

"(...) '2024 yerel seçimlerinde' aday çıkarma kapsamına tüm illerin alınması ısrarı maalesef İstanbul ve Ankara’nın muhalefette kalmasını riske atmakta ve son dönemde Anayasa hususunda bilinçli olarak yaratılan büyük devlet krizini de göz önüne bulundurduğumuzda hukuk tanımaz AKP rejimi için yeni fırsatlardoğurmaktadır. Bu çerçevede, İYİ Parti’ye katıldığım günden bu yana hedefi yirmi bir yıldır devam eden bu iktidarı değiştirmek olan, ülkemizde yeniden demokrasi ve hukuk devletinin sağlanmasını amaçlayan bir siyasetçi, bir hoca ve bir hukukçu olarak mevcut kazanımların riske atılmasını kabul etmem mümkün değildir."İfade etmek isterim ki bütün olanlara rağmen dürüstlüğün, şeffaflığın, vatan ve millet sevgisinin hala siyasette geçer akçe olduğuna ve olması gerektiğine inancımı sürdürmekteyim. Tüm bu anlattıklarım doğrultusunda İYİ Parti’mizden bugün itibariyle istifa ediyor ve ayrılıyorum."