Işıkta duramayan kamyonet kaza yaptı: 2 yaralı Işıkta duramayan kamyonet kaza yaptı: 2 yaralı

Dün, Bolu’da da bu etkinlik gerçekleştirildi.  Bu konuda Bolu Bisikletliler Derneği Başkanı Emrullah Zenginoğlu şunları söyledi: Bisikletler Derneği Bolu Temsilciliği olarak bu anlamlı günde üniversite öğrencilerimiz ile halkımızın katılımı ve Bolu Emniyet Müdürlüğümüzün desteğiyle şehir içinde bisikletlerimizle birlikte turumuzu tamamladık. “İyi kalpler için haydi hep birlikte bisiklet sürelim.” Sloganını hayat tarzı olarak yaşayalım, dedi.

TÜRK KALP VAKFI BAŞKANI GÜVEN’İN AÇIKLAMALARI
Kalp Haftaları; Türk Kalp Vakfı’nın "Kalp damar hastalıklarına karşı farkındalık yaratma" çalışmalarının başında gelen, devlet takviminde de yer alan ve kalp sağlığı adına her yıl bir dizi etkinliğin yapıldığı önemli bir sağlık organizasyonudur. Türk Kalp Vakfı 36.sını gerçekleştirdiği Kalp Haftaları kapsamında, ölüm oranı çok yüksek olan kalp damar hastalıklarına karşı farkındalık yaratma çalışmaları ile halkımızı, bilgilendirme ve bilinçlendirmektedir.

Türk Kalp Vakfı’nın 36. Kalp Haftası kapsamında, en büyük önleyici faaliyetlerden olan sporunun kalp sağlığı üzerindeki olumlu etkileri nedeniyle her yıl gerçekleştirdiği ve kalp damar hastalıklarına karşı farkındalık yaratmak amacıyla bu önemli sağlık sorununa yer vermek için örnek olarak yaptığı etkinliklerden biri olan bisiklet etkinliği ile halkın; kalp sağlığı ile ilgili bilgi, bilinç ve farkındalıklarının arttırılması amaçlanmaktadır.

Türk Kalp Vakfı Başkanı Kenan Güven, sporun kalp sağlığına büyük fayda sağladığı, bu hastalıkla mücadelede en önemli koruyucu etkenlerden birinin spor olduğunun altını çizerken, riskli hastalıkları olan kişilerin mutlaka doktor kontrolünde, danışılarak ve yaşa uygun olarak spor yapılması gerektiğini, yürüyüş, yüzme ve bisiklet sürmenin de herkesin, her yaşta yapabileceği sporlardan biri olduğunu vurguladı.