Hindistan'daki çiftçi eylemlerine mızraklı savaşçılar katıldı Hindistan'daki çiftçi eylemlerine mızraklı savaşçılar katıldı

Haber: Havva AKÇA- Bengisu EYUBOĞLU
Bolu’da dün akşam saatlerinde Bolu Belediye Başkanlığı’na kesin olarak aday olduğunu açıklayan Milliyetçi Hareket Partisi Bolu İl Başkanı İlhan Durak, Cuma namazı sonrası basın mensuplarıyla bir araya geldi. 
‘’ Bolulularla ve Bolu’da yaşayan insanlarla birlikte yürüyeceğiz’’
Bolu Belediye Başkanlığı’na adaylığı hakkında açıklamalarda bulunan MHP Bolu Belediye Başkan Adayı İlhan Durak, 31 Mart Yerel Seçimlerine hep birlikte, Bolulularla ve Bolu’da yaşayan insanlarla birlikte yürümek istediklerini belirterek, ‘’ Dün güzel bir haber aldık. Milliyetçi Hareket Partisi’nin Bolu Belediye Başkan Adayı olarak açıklandım. Öncelikle bu kutlu ve onurlu göreve bizi layık gördüğü için Sayın Genel Başkanımız, bilge liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendiye şükranlarımı arz ederim. Bizim mahcup olmamamız gerekiyor. Biz Genel seçimi atlattık. Güzel bir teşkilatımız var. Genel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi Bolu’da seçimin kazananı oldu. Bir Milletvekilimizi ‘Bizim İsmail’i’ TBMM’ye gönderdik. Allah’ın izniyle önümüzdeki süreçte de hep birlikte bütün teşkilatlarımızla bir aile bir kardeş olarak, aramızdaki bağı daha güçlü hale getirerek, birlik beraberlik içerisinde 31 Mart Yerel Seçimlerine hep birlikte, Bolulularla ve Bolu’da yaşayan insanlarla birlikte yürüyeceğiz’’ şeklinde konuştu.
"Atatürk'ün O Sözü Bizim Yönetim Anlayışımız Olacaktır" Dedi
Mustafa Kemal Atatürk’ün sözlerini yönetim anlayışını benimseyeceklerini belirten Durak, ‘’Aziz Atatürk’ün; ‘’Milletin efendisi yoktur bir millete efendi olabilmek için hizmet etmek gerekir. Hizmet edildiğinde de onu efendi kabul eder’’ sözleri bizim yönetim anlayışımız olacaktır.
Bolu’da İzzet Baysal ruhunu yaşatacağız. Alın terimizi, gençliğimizi, enerjimizi Bolu’yu ihmar etmek için, Bolulularla istişare ederek hep birlikte başaracağız. Bu ruh ve düşünceyle hareket edeceğiz. Samimiyeti, dürüstlüğü, adaleti, hakkaniyeti, adil davranmayı başaracağız. Hep birlikte hareket edeceğiz. Bunu yapmak için de gereken mücadeleyi vereceğiz. Yani biz bugün böyle söylediğimizde yarın farklı söylemeyeceğiz. Biz Allah nasip ettiğinde Bolu Belediyesi’ne Belediye Başkanı olduğumuzda adaletli, hakkaniyetli, adil bir yönetim anlayışı benimseyeceğiz’’ ifadelerini kullandı. 
‘’Önümüzdeki günlerde Belediye Meclis ekibimizi açıklayacağız’’
Belediye Başkanlığı’na adaylığı’nın kesinleşmesinin kendini heyacanlandırdığını vurgulayan Durak, ‘’Tabi biraz heyecanda var. İl Başkanlığı görevimi yürütüyordum ama o da sonuçlandı. Bolu Belediye Başkan adayı olduk. İşin özeti Bolu Belediyesi’nin ilimizin şehr-ül emini adaletli, dürüst, hakkaniyetli bir yönetim anlayışı benimseyerek yapmak, yönetmek, aday olmak istiyoruz.  Allah’ın izniyle de 31 Mart’ta Milliyetçi Hareket Partisi’nin mensupları olarak, Bolulular olarak muzaffer olacağız ve bu zaferi taçlandıracağız. Ekibimiz mesleki bilgiye sahip donanımlı, kendi menfaatlerinden ziyade kamunun menfaatlerini bilen, düşünen bir ekibimiz olacak. Bu ekibimizle biz Belediye’ye yürüyeceğiz. Yani işin özünde şunu söylemek istiyorum. Şahsımızı ve siyasi görüşümüzü değil, Bolu’nun marka değerini düzeltmek için mücadele ediyoruz.
Önümüzdeki günlerde Belediye Meclis ekibimizi açıklayacağız. Adaylarımızın tanıtım toplantısını gerçekleştireceğiz. Projelerimizi, vaatlerimiz, Bolululara ve vatandaşlara anlatmaya gayret göstereceğiz’’ diye konuştu.

Editör: Havva AKÇA