İbn-i Sina’dan insanlık için inanılmaz karışım tarifi ehemmiyetli sıhhat sorunlarınıza iyi gelecek. Bir Hayli sıhhat meselesinin rehabilitasyonunda ehemmiyetli bir rol oynayan bu karışım nasıl hazırlanır, gelin beraber bakalım. İşte o tarif...

MALZEMELER

250 gram kuru incir

1 litre zeytinyağı

 

NASIL YAPILIR?

Öncelikle incirleri yıkayın, süzün ve kuşbaşı olacak şekilde doğrayın. İncirleri zeytinyağlı kavanozun içine alın ve ağzını kapatın. Bu kavanozu 5 gün süresince karanlık bir yerde muhafaza edin ve bu vaktin sonunda sabah, akşam olacak şekilde günde iki kere tüketin.

 

İNCİR KARIŞIMI NE İŞE YARIYOR?

 Astım gibi solunum yolu hastalıklarınız varsa incir karışımı ile meselenizi çözmeniz olası olacak. İbn-i Sina’nın önerdiği incir karışımının en ehemmiyetli tesiri ise kanseri önlemesi. Kanser yaradılışını önleyen incir karışımını kumpaslı bir şekilde harcayarak etkilerinden yararlanabilirsiniz.

 

İBN-İ SİNA'NIN BOĞAZ AĞRISI ÇAYI TARİFİ

2 yemek kaşığı bal, 2 yemek kaşığı limon suyu, 2 yemek kaşığı tarçın ve 2 yemek kaşığı sirkeyi bir fincanın içerisine karıştırıyoruz. Ardından üzerine 1 fincan kaynar su ekleyip, fazla soğumasına izin vermeden içiyoruz.

 

KANSER TEDAVİSİNDE ETKİLİ BİTKİLER NELERDİR?

TÜMÖRÜ YOK EDEN BİTKİLER:

Zerdeçal: Tüm dünyada pankreas kanserinin tedavisi üzerine pek çok araştırma yapılıyor.

Limon: Kanser tedavisinde etkili bir bitki olan limon, bol miktarda C vitamini içerir.

Çörekotu

Meyan Kökü

Yeşil Çay

Brokoli

20'li yaşlarınızı geri veriyor: Girdiği evde kalp hastalığı olmuyor! 20'li yaşlarınızı geri veriyor: Girdiği evde kalp hastalığı olmuyor!

Tümör eriten yiyecekler

Çilek, böğürtlen, ahududu, yaban mersini, dut, üzüm, kızılcık, kiraz ve vişne gibi üzümsü meyveler vücut hücrelerini serbest radikal hasarından koruyan bileşikleri içeriyorlar. Bu sayede de kanser öncüsü hücrelerin oluşumunu engelliyorlar.