RAKİPLERİNE YENİLEN TÜRK KAHVESİ OLDU 

Yapılan bir kahve araştırmasına göre, Türk halkının yüzde 55,6'sı günde 1-2 bardak kahve tüketiyor. Yüzde 29,2'si ise günde 3-4 bardak kahve içiyor. Yüzde 7'si günde 5 bardaktan fazla kahve tüketirken, yüzde 4,4'ü günde 6 bardak ve üzeri kahve içiyor. Tüketicilerin yüzde 3,8'i ise hiç kahve içmiyor.

ÇARESİ OLMAYAN HASTALIKLARA BARİYER 

Halbuki Türk kahvesinin bilinen en önemli etkileri arasında henüz tam bir tedavisi olmayan hastalıklara karşı bariyer olması var. Türk kahvesi, depresyon, Parkinson, Alzheimer gibi ruhsal hastalıklara karşı etkilidir. Ayrıca hafızanın da güçlenmesini sağlar. Zihni açmasının yanında ruhsal sorunlara yakalanma şansının büyük ölçüde azalmasıyla da öne çıkan Türk kahvesi, migren gibi baş ağrılarının azalmasına yardımcı olur.

Mucize ot böyle zayıflatıyor Mucize ot böyle zayıflatıyor

KALP DOSTU KAHVE

Kahve kalp hastalıklarına karşı da azımsanmayacak kadar etkili. İçeriğindeki antioksidan kalp sağlığına iyi geliyor. Uzmanlara göre günde 1 fincan Türk kahvesi kalp dostu. Araştırmalar düzenli olarak tüketilen Türk kahvesinin, damarların iç yüzeylerindeki hücrelerin yapılarını korumaya destek olarak kalp rahatsızlığına yakalanma riskini düşürebildiğini de ortaya koyuyor.

KİLO VERME SÜRECİNDE ETKİLİ 

Kilo verme sürecindeki kişilerin sıklıkla tercih ettiği Türk kahvesi hazmı kolaylaştırıp, sindirim sistemindeki kasların hareketini uyarıyor. Böylece bağırsakların daha hızlı çalışmasına yardımcı oluyor. Ayrıca kafein içeriği sayesinde tüm kafeinli içecekler gibi metabolizmayı ve yağ yakımını da ciddi oranda hızlandırıyor.

KANSER TÜRLERİ SİZDEN UZAK 

Günde düzenli olarak 2 fincan kahve içmek kolon, meme ve rektum, kalın bağırsak, gırtlak ve yemek borusu kanserine yakalanma riskini azaltıyor. Yüksek antioksidan içeriği sayesinde düzenli olarak kahve tüketen bireylerde ise karaciğer kanseri ve kolorektal kanser türleri başta olmak üzere birçok kanser türüne yakalanma riskinin önemli ölçüde azaldığını gösteren bilimsel araştırmalar da dikkat çekiyor.