Kanser, dünyanın en yaygın ölüm nedenlerinden biridir. Kanser riskini azaltmak için yapabileceğiniz birçok şey vardır, bunlardan biri de sağlıklı beslenmektir. Bazı besinler, kanser hücrelerinin büyümesini ve yayılmasını önlemeye yardımcı olan antioksidanlar ve diğer besin maddeleri açısından zengindir.

KOLON KANSERİ RİSKİNİ AZALTMANIN YOLLARI

 İŞLENMİŞ ETLERDEN KAÇININ

İşlenmiş öğle yemeği etleri, domuz pastırması, soğuk etler, sosisli sandviçler, sosisler ve diğer işlenmiş et türleri 1 numaralı kanserojenlerdir.

DAHA FAZLA KÖRİ TÜKETİN

Kanser Önleme Araştırmasında bulunan bir araştırma, körinin kolon kanser hücrelerinin çoğalma yeteneğini baskıladığını göstermiştir.

DİYETİNİZDEKİ YAĞLARI AZALTIN

Yüksek oranda yağ içeren bir diyet kanser kök hücrelerinin büyümesini tetikler. Hızlı yiyecekleri, işlenmiş yiyecekleri, hazır yiyecekleri, et, tereyağını ve diğer yağlı yiyecekleri kesmelisiniz.

“İLERİ EVRELERDE HASTALAR EVDEN ÇIKMAK İSTEMİYORLAR” “İLERİ EVRELERDE HASTALAR EVDEN ÇIKMAK İSTEMİYORLAR”

DAHA FAZLA ÜZÜM TÜKETİN

Kanser kök hücreleri yeni kanser hücrelerinin ve tümörlerin oluşumunu sürdürür. Üzümlerde bulunan Resveratrol, sadece kanser kök hücrelerini baskılamakla kalmaz, aynı zamanda kanser tümörlerinin sayısını % 50 oranında azaltır.

GÜNLÜK ÇİĞ CEVİZ TÜKETİN

 Araştırmacılar, cevizlerin bağırsaklardaki probiyotikler gibi davrandığını ve bunun da kansere karşı koruyarak sağlıklı bir bağırsak sağladığını varsayıyor.