TARİHİ PANAYIRLARIN 1. ETABINI YÜZBİNLER ZİYARET ETTİ TARİHİ PANAYIRLARIN 1. ETABINI YÜZBİNLER ZİYARET ETTİ

2023 yılında yanan ormanlık alanlarda Göynük Orman İşletme Müdürlüğünce yapılan hasar tespit çalışmaları sonrası zarar gören ağaçların sahadan çıkartılarak, sahaların tekrar ağaçlandırılması için hızlı bir şekilde çalışmalara başlandı.

Çalışmaları yerinde incelemek üzere Orman Genel Müdürlüğü Ağaçlandırma ve Silvikültür Daire Başkan Yardımcısı Yaşar Çakıroğlu ve Ağaçlandırma ve Silvikültür Daire Başkanlığı Gençleştirme Şube Müdürü Serdar Özkan Göynük Orman İşletme Müdürlüğünü ziyaret etti.

Bölge Müdürü Mahmut Şentürk'ün ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette orman yangınlarının etkili olduğu Himmetoğlu Orman İşletme Şefliği 282, 283 ve 291 nolu bölmelerde devam eden arazi çalışmaları yerinde gören teknik ekip yanan sahaların rehabilitasyonu hakkında gerekli incelemelerde bulunuldu.

Daha sonra Bölge Müdürü Mahmut Şentürk ve teknik heyet, Ilıca Orman İşletme Şefliği 112 nolu bölmede devam eden silvikültür planında belirtilen bol tohum yılı tespiti çalışmalarını yerinde incelendi. Arazi çalışmalarının değerlendirildiği toplantının ardından ziyaret sona erdi.