Olay Bolu’nun Gerede ilçesine bağlı Orta Mahalle’de meydana geldi. İddialara göre, yangın mutfakta bulunan bir aspiratörün elektrik kontağına bağlı bir arıza sonucu çıktı. Aspiratörde çıkan arızanın mutfaktaki ocaktan kaynaklandığını düşünen ev sakinleri yetkililere haber verdi. 112 acil ekiplerine haber verilmesinin ardından olay yerine itfaiye ve sağlık ekipleri ile doğalgaz ve elektrik şirketi personeli sevk edildi.

İtfaiye ekipleri yangına hızla müdahalesi sonrası olay kontrol altına alındı. Evde can kaybı yaşanmazken, büyük maddi hasar de meydana gelmedi. Herhangi bir gaz sızıntısı ihtimaline karşı sirenlerle hızlı bir şekilde olay yerine intikal eden doğalgaz şirketi ekipleri gerekli önlemleri aldı. Ayrıca elektrik şirketi personeli de elektrikle ilgili gerekli önlemleri aldı.

Gerede’nin Problemi Çözüme Kavuştu Gerede’nin Problemi Çözüme Kavuştu

Olayın, Gerede’nin merkezi mahallelerinden olan Orta Mahalle’de gerçekleşmesi vatandaşların da dikkatini çekti. Çevredeki birçok vatandaşın, siren sesleri sonrası olay yerinin olduğu yere giderek olayı meraklı gözlerle takip ettiği görüldü. Gerede’de meydana gelen bu olay, ev güvenliği ve elektrikli cihazların bakımının önemini bir kez daha gözler önüne serdi.