MİLLİ PARKLAR UYARDI MİLLİ PARKLAR UYARDI

Yapmış olduğu hayır hizmetleri, eğitim faaliyetleri, konferanslar ve çeşitli programlarla isminden sıkça söz ettiren Gerede İmam Hatip Gönüllüleri Derneği dün akşam farklı bir organizasyon ile gönüllere dokunmayı başardı. Kitabımı okuyorum, hediyemi alıyorum isimli konferans ve Kur’an ziyafetinde konferansı Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Soner Duman verdi. Kur’an ziyafetini ise Hacı Bayram-ı Veli Camii İmam Hatibi Yunus Koçan, Beştepe Millet Camii İmam Hatipleri Mustafa Orhan ve Fatih Kaya verdi. Kur’an ziyafeti veren Mustafa Orhan aynı zamanda 2000 Dünya Kur’an okuma birincisi, Fatih Kaya ise 2000 Dünya Kur’an okuma birincisi unvanına sahip.

Kitap okuma yarışmasında dereceye girenlere ödüllerini Bolu Milletvekili Adayı Yüksel Coşkunyürek, Dernek Başkanı İsmail Yerlikaya, İlçe Başkanı Mehmet Çongar ve protokol takdim ederken programın sponsorluğunu Gerede İmam Hatip Lisesi 1985 mezunları yaptı. 1.ye umre ve 10. sıraya kadar tam altından gram altına çeşitli hediyeler takdim edildi. Bolu Milletvekili Adayı Yüksel Coşkunyürek yaptığı selamlama konuşmasında “Bu ortamda muradımız siyaset yapmak değil. Seçim çalışmalarının ortasında böyle bir manevi ortamda kendimizi bulduk. Derneğin hayır hizmetlerini gençliğe yönelik yaptıklarını dinledik çok memnun oldum. Allah kendilerinden razı olsun, takdire şayan faaliyetler devamını diliyorum ve desteğimiz her zaman kendileriyle” dedi.

Dernek Başkanı İsmail Yerlikaya programa katılım sağlayan herkese teşekkür ederek, bu tarz organizasyonların ilerleyen günlerde yine devam edeceğini belirtti.

HABER:Gülsevim AYDIN