Gerede İlçe Müftüsü Yüksel Başkan’ın başkanlığında gerçekleştirilen seminerler hazırlanan eğitim slaytları eşliğinde Bolu İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Mengen Müftüsü Mehmet Özan, Murakıp Hüseyin Dağ, Hocazade Kemalettin Efendi Kız Kur’an Kursu Yöneticisi Aysel Özdemir ve İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından gönderilen uzman ekiplerin anlatımlarıyla gerçekleştirildi.

GENEL SEKRETER ÇÖPOĞLU: "COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLERİMİZİ TEKRAR İHYA EDEN PEK ÇOK PROJEYE İMZA ATTIK" GENEL SEKRETER ÇÖPOĞLU: "COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLERİMİZİ TEKRAR İHYA EDEN PEK ÇOK PROJEYE İMZA ATTIK"

Gerçekleştirilen seminerlerde ibadet bilinci ve hac ibadeti, hac ve umrede bir arada yaşama bilinci, hac yolculuğunda önemli hususlar, haccın hikmeti ve sembollerin anlamı, uygulamalı hac ve umre menâsiki ve Medine ziyaret yerleri, hacda çevre ahlakı, kadınlara özgü konular ve hac yolculuğuna çıkmadan önce maddi manevi hazırlık ve hacda sağlık bilgileri konuları alanında yetkin görevliler tarafından işlendi. Hacı olacak olan bu yılki hac yolcularının seminere katılımlarının yoğunluğu gözlemlenirken, hac yolcularının heyecanı ve seminerden memnuniyetleri gözden kaçmadı. Haber Merkezi