BAŞKAN ÖZCAN’DAN İTALYA BAŞBAKANI MELONİ’YE TEBRİK MEKTUBU BAŞKAN ÖZCAN’DAN İTALYA BAŞBAKANI MELONİ’YE TEBRİK MEKTUBU

CHP İl Başkanı Ersan Türkoğlu’nun başkan adayı olmayacağına dair açıklamalarının ardından karışık olan parti kulisleri iyice hareketlendi. Şimdiye kadar Seben, Göynük ve Mengen İlçe kongrelerini tamamlayan CHP’de üç ilçe başkanı ortaya çıktı. Seben’de Latif Uymaz, Göynük’te Dilek Şendur ve Mengen’de Nail Dursun Kırbaş ilçe başkanları olan isimler oldu. 31 Ağustos’a kadar Kıbrısçık, Mudurnu ve Yeniçağa ilçelerinde kongreler tamamlanmış olacak. İlçe kongrelerinin ardından 3 Eylül Pazar günü Bolu Merkez İlçe Kongresi yapılacak. Tüm kongreler tamamlanınca Bolu İl Başkanlığı kongre tarihi genel merkez tarafından belirlenecek.

İlçe kongrelerinin tamamına giderek partiyi sahipsiz bırakmayan ve il genelinde üyelerle hemhal olan CHP Bolu İl Genel Meclis Üyesi ve Grup Başkan vekili Erhan Beykoz’un ismi il başkanlığı için öne çıkmaya başladı. İlçe ilçe gezerek parti kongrelerinde umut dolu konuşmalar yapan Beykoz, Göynük İlçe Kongresinde, “Bu parti cumhuriyeti kurdu. Bu parti Atatürk’ün partisi. Şu an kamuoyunda çeşitli vesilelerle kaos içinde görülebilir. Ama CHP küllerinden yeniden doğmaya muktedirdir. Bu parti kendisine oy veren 25 milyon insanın umutlarını kursaklarında bırakmaz. Her CHP’li partisini ve ülkesini bulunduğu durumdan kurtaracak ve birleştirip ayağa kaldıracak kudreti damarlarındaki asil kanda taşımaktadır. Her CHP’li yeni bir Atatürk olma düsturu ile ne vatanını nede partisini kimsenin inisiyatifine bırakmaz” dedi.

Bu sözleriyle partiyi birleştirip ayağa kaldırmak için aday olduğunun sinyallerini veren Erhan Beykoz’a delegelerden de destek geldi. İlçe kongrelerine katılarak partisini yalnız bırakmayan İl Genel Meclisi Üyesi Erhan Beykoz partinin her kademesinde görev almış bir isim.