Haber; Sefa GÜNAY

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk iftarı depremzedelerle yapacak Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk iftarı depremzedelerle yapacak

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Demirciler Mahallesi Riskli Alan Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında, fay hattı ve fay hattının kuzeyinde bulunan taşınmazların boşaltılması sonrası başlayan yıkım çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Bir taraftan yıkım bir taraftan da inşaat çalışmalarının devam ettiği konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar,  350 yıkımın daha gerçekleşeceğini ve yıkım işlemlerinin Nisan ayı sonunda biteceğini belirtti.

“YIKIMLARI NİSAN SONUNDA BİTİRECEĞİZ”

Yıkım çalışmaların devam ettiğini belirten Başkan Allar, “Şu anda 130 adet binayı yıkıyoruz. Bunun içinde 250 civarında bağımsız bölüm, ticaretle birlikte 400 civarında bağımsız bölüm yıkıldı. Şu anda 350 civarında da bir yıkım gerçekleştireceğiz. Yıkımları Nisan sonuna kadar bitirmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

“55 KONUT 9 İŞ YERİ İNŞAATI DEVAM EDİYOR”

Yıkım çalışmaları ile birlikte inşaat çalışmalarının da bir yandan başladığını ve devam ettiğini belirten Başkan Allar, “Şunu ifade edeyim bu konutlar fay hattı üzerinde bulunan rezerv alanı ile alakalı önce yer seçimini yaptık. Riskli bölgenin üzerinde kalan alanı temizlemek adına kardeşlerimiz mağdur etmemek adına buraya şu anda 55 konut 9 iş yeri inşaatımız devam ediyor.  İnşallah bunu da bu sene sonuna kadar teslim edileceği kanaatini taşıyorum. Deprem bölgesinde gördük.  TOKİ’nin konutlarında en ufak bir çizik dahi olmadığını. Burada zemin iyileştirmesinden gerekirse kazık çalışmasına kadar en güzel şekilde yapıldığını belirtmek isterim.  Burada zemin iyileştirmesi yapıldı.  Yapıların doğru yapıldığı yapı denetimin ne kadar doğru olduğunu burada bir kez daha görmüş oluyoruz.  İnşallah bizim vatandaşlarımızda hemşerilerimiz de buradan en iyi şekilde istifade edecekler. Güvenli konutlarda kalacaklar. Devletimiz imkanları ile buna kavuşmuş olacaklar.  İnşallah bunlarda örnek teşvik edecek” ifadelerine yer verdi.