14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek seçim öncesinde Bolu’da da siyasi partilerin milletvekili adayları seçim çalışmaları için sahaya çıktılar. Bu dönem Cumhur İttifakı çatısı altında baraj sorunu olmadan seçime girecek olan Büyük Birlik Partisi’ninBolu 1. Sıra Milletvekili Adayı Doç. Dr. Emin Serin de seçim startını verdi. Hafta sonu Göynük’te gerçekleşen iftar programında diğer adaylarla birlikte vatandaşlarla bir araya gelen, sonrasında ise Göynük ve Mudurnu ilçelerinde esnaf ziyaretleri yapan Doç. Dr. Serin’in bu seferki durağı ise Bolu merkezdeki sivil toplum kuruluşları oldu.

Bolu merkezde Büyük Birlik Partisi Boluİl Başkanı Ümit Demir ile birlikte sahaya inen Milletvekili Adayı Doç. Dr. Emin Serin’in ilk durağı Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi (ESKOP) oldu. Serin ve Demir’i burada ESKOP Başkanı Ahmet Yoltaş karşıladı. Ziyarette Serin, esnafların sorun ve sıkıntılarını dinleyip yapılabilecek çalışmalara yönelik Yoltaş’la fikir alışverişinde bulundu. Yoltaş ziyaretlerinden ötürü Serin ve Demir’e teşekkür etti.

Doç. Dr. Serin’in bir sonraki durağı ise Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) oldu. Burada BESOB Başkanı Tahir Gayret’le bir araya gelen Serin, seçim süreci ve esnafların durumu hakkında istişarelerde bulundu.

Milletvekili Adayı Serin ve İl Başkanı Demir’in son durağı ise Köy ve Mahalle Muhtarlar Derneği Başkanı İlhan Çalışkan oldu. Muhtarların demokrasinin en temel yapı taşlarından bir tanesi olduğuna dikkat çeken Serin şehrin ve halkın sorunlarına ilişkin fikir alışverişi yaptı. Çalışkan nazik ziyareti için Serin ve Demir’e teşekkür etti.

“Asla STK’sız olmaz”

Sivil toplum kuruluşlarına yönelik ziyaretleri sonrasında bir açıklama yapan Büyük Birlik Partisi Bolu Milletvekili Adayı Doç. Dr. Emin Serin, kendisi de birçok sivil toplum kuruluşunun çeşitli kademelerinde görev almış, birçoğuna danışmanlık hizmeti vermiş biri olarak, memleketin kalkınması için STK’ların ne kadar önemli olduğunu iyi bildiğini belirtti ve “Asla sensiz olmaz” isimli seçim şarkısı ve sloganına atıfta bulunarak “Asla STK’sız olmaz” diye konuştu.

HABER: Berfin MUTLU