Egzama, kepek, kuruluk ve kaşıntı sağlıklı saçlara sahip olmanıza engel oluyor. Saç diplerinde yaşanan egzama, kepek, kaşıntı gibi sorunlar en sık yaşanan saç sorunlarının başında geliyor. Saç dökülmesi kadar sık görülen bu saç sorunu son derece rahatsız edici olabiliyor.

Saç diplerinizde kaşıntı ya da egzama varsa bazı doğal yöntemlerle bunu hafifletebilirsiniz. Saç bakımı için kullanılan bu doğal yöntemler saç köklerine nem depoluyor. Saçları güçlendiriyor ve saç diplerinin kurumasını engelliyor. Düzenli kullanıldığında da saç diplerindeki kaşıntıyı yok ediyor.

Elma sirkesi saç sağlığı açısından da büyük önem taşıyor. Saçlarınızda kuruluk, kepek ya da kaşıntı gibi sorunlar varsa elma sirkesi yardımıyla bunu çözebilirsiniz.

Elma sirkesi, saç köklerini temizler ve nefes almasını sağlar. Saçlara doğal bir parlaklık verir. Elma sirkesi içerisinde bulundurduğu asetik asit sayesinde saçlardaki pH seviyesinin düşürülmesine yardımcı olur. Saçlar daha sağlıklı bir görünüm kazanır.

Elma sirkesi aynı zamanda popüler bir dezenfektandır. Kafa derisi üzerinde küçük enfeksiyonlar veya kaşıntı gibi saç sorunlarına yol açabilecek bakteri ve mantarları kontrol altında tutmanıza yardımcı olur.

PEKİ NASIL KULLANACAKSINIZ?

Elma sirkesini su ile karıştırın.

Mucize ot böyle zayıflatıyor Mucize ot böyle zayıflatıyor

Saçlarınızı şampuan ile yıkayın.

Temiz saçlarınıza hazırlamış olduğunuz karışımı dökün.

Ellerinizle masaj yaparak saç derinize iyice yedirin.

5 dakika bekleyin.

Durulayın.

Haftada 2-3 kez mutlaka tekrar edin.