BAKAN TEKİN ÖĞRETMEN ATAMALARI İÇİN TARİH VERDİ BAKAN TEKİN ÖĞRETMEN ATAMALARI İÇİN TARİH VERDİ

HABER MERKEZİ – Bolu’nun Pirahmetler Köyü’nde maden arama ruhsatı alınması ve ilk çalışmaların başlamasıyla birlikte bölgede yaşayan vatandaşlar tedirgin oldu. Pirahmetler Köyü’ne giderek muhtar ve vatandaşlarla görüşen CHP Bolu İl Başkanı Tahsin Mert Karagöz açıklamalarda bulundu.

“RUHSAT VERİLMESİ KABUL EDİLEMEZ”

Kent merkezine 7 kilometre uzaklıkta olan bir alana ruhsat verilmesinin kabul edilemeyeceğini belirten Karagöz, “Yüzde 65’i ormanlarla kaplı olan Türkiye’nin en güzel şehrimizde, kent merkezine sadece 7 kilometre uzaklıkta bulunan Pirahmetler Köyü sınırında maden arama ruhsatının verilmesi kesinlikle kabul edilemez.

Köy sınırından yaylalara kadar olan bin hektarlık alanda maden arama çalışmalarına başlanılması hem bizleri hem de bölgedeki vatandaşları tedirgin etmektedir. Köy halkına süreçle ilgili bilgi verilmemesi, madenin hangi yöntemle aranacağının açıklanmaması, doğaya verilecek zararın yanında büyük soru işaretleri barındırmaktadır.

Vatandaşların içme suyu havzalarının da bulunduğu bin hektarlık alanda yapılacak çalışmalar şehrimizin geleceği için bir an önce durdurulmalıdır” dedi.

“İZİN VERMEYECEĞİZ”

Doğanın talan edilmesine izin vermeyeceklerini belirten Karagöz, “Diken üzerinde yaşayan ve hiçbir yetkiliden bilgi alamayan Pirahmetler Köyü’ndeki vatandaşlarımızın yeşil alanlarını korumak için yanlarında olacağız. Gelecek nesillere miras olarak bırakacağımız ormanların talan edilmesine asla izin vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Editör: Berfin MUTLU