Ayrıca Dilan ve Engin Polat'ın avukatı Sevinç Horoz, sulh ceza hakimliğine başvurarak Polat çiftinin tutukluluklarına itiraz etti. İşte Dilan Polat Engin Polat olayı son dakika gelişmeleri...Dilan Polat-Engin Polat çifti ile Sezgin Polat, şarkıcı Banu Parlak’ın Bahçeşehir’deki güzellik merkezinin kurşunlanmasana ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nda azmettirici olarak ifade verdi. Polat çifti tutuklanma talebiyle 1. Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.Dilan Polat ve Engin Polat dosyasında yeni bir gelişme yaşandı. Dilan Polat ve Engin Polat, Banu Parlak olayı nedeniyle ifade vermek üzere tekrar adliyeye götürüldüler. Dilan Polat'ın kararı dinlerken diz çöküp ağladığı öğrenildi. Dilan-Engin Polat çifti ile Sezgin Polat, Banu Parlak’ın Bahçeşehir’deki güzellik merkezinin kurşunlanmasına ilişkin azmettirici olarak ifade vermek için Küçükçekmece Adalet Sarayı’na getirildi. Adliyede ilk olarak savcılığa ifade vermelerinin ardından Dilan Polat, Engin Polat ve Sezgin Polat 'Silahlı saldırıya azmettirme' suçundan tutuklanma talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Küçükçekmece 1. Sulh Ceza Hakimliği, Dilan-Engin Polat çifti ve Sezgin Polat’ın tutuklanmasına karar verdi.DİLAN POLAT UZUN SÜRE AĞLADI

Bunun yanı sıra hakimliğin karar arasında Dilan Polat’ın uzun süre ağladığı ve dizlerinin üzerine çöktüğü görüldü.İlk önce Engin Polat ifade verdi. Ardından Dilan Polat yaklaşık bir saat süren ifadesinde zor anlar yaşadı. Şüpheliler ifadelerinin ardından, "silahlı saldırıya azmettirme" suçundan tutuklanması talebiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi.yüzden çok mutluyum. Dediğim gibi dosyada gizlilik olduğu için çok fazla bilgi sahibi değilim. Herhangi bir bilgi gelirse sizlerle paylaşacağım" ifadelerini kullandı.

YENİDEN ADLİYEDELER!

Şarkıcı Banu Parlak'ın güzellik merkezine silahlı saldırı da Polat çiftinin ifadesi alınıyor.

TRT Haber muhabiri Şeyma Vural, şu bilgileri aktardı:

Ankara’da kanlı gece: Genç kadın erkek arkadaşını öldürdü! Ankara’da kanlı gece: Genç kadın erkek arkadaşını öldürdü!

Dilan ve Engin Polat çiftinin yanı sıra Sezgin Polat da ifade vermek üzere Küçükçekmece Adliyesi'ne getirildiler. İfadeleri tek tek alınıyor. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kara para aklama, yasa dışı bahis, suç örgütü kurmak ve

BANU PARLAK SOSYAL MEDYASINDAN AÇIKLAMA YAPTI!

Polat çiftinin ifadeye götürülmesi sonrası Banu Parlak sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. Parlak; "Kurşunlanma olayıyla ilgili yeni gelişmeler var. Duyduğumuza göre ifade için Küçükçekmece Adliyesi'ne götürülmüşler. Biz de sizler gibi bekliyoruz ne olacağını. Yani bu şu demek oluyor; bir gelişme var ki ifade için tekrar çağrılıyorlar. Oüyesi olmak suçlamalarıyla toplamda 14 kişi tutuklanmıştı. Ancak bu soruşturma bu suçlamaların dışında bambaşka bir soruşturma. 1 Ekim tarihinde Bahçeşehir'de şarkıcı ve Banu Parlak'ın dükkanı kurşunlanmıştı. Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Güvenlik kamera görüntüleri incelendi. Toplam 5 zanlıyakalanmıştı. Geldiler ifadelerini verdiler. Zanlılar tetikçi olduğunu itiraf ettiler. Kurşunlatma olayını yaklaşık 20 bin - 30 bin liralık meblalar karşılığında yaptıklarını söylediler. İtirafların ardından soruşturma boyut değiştirdi. Bugün azmettirici olarak Dilan Polat, Engin Polat ve Sezgin Polat Marmara Cezaevi'nden ifade vermek için Küçükçekmece Adliyesi'ne getirildiler.

DİLAN POLAT ENGİN POLAT TUTUKSUZ MU YARGILANACAK?

Dilan ve Engin Polat'ın aralarında bulunduğu 12 şüpheli, 5 Kasım tarihinde tutuklanmıştı. Polat çifti, 9 gündür Marmara Cezaevinde tutuklu bulunuyor. Polat çiftinin avukatı Sevinç Horoz 10 Kasım'da sulh ceza hakimliğine başvurarak çiftin tutukluluklarına itiraz etti. Tutukluluk itirazı ile ilgili mahkemeden henüz bir değerlendirme yapılmadı.