ŞAMPİYONLUK ALIŞKANLIK OLDU ŞAMPİYONLUK ALIŞKANLIK OLDU

 Boluspor Kulüp Başkanı Savaş Abak, kulübün son mali durumu ve çalışmalar hakkında basın toplantısı düzenledi. Abak, toplantıda kulübe verilen destekleri ve destek alamadıkları kurum ve firmaları da açıkladı. Abak, “Naklen yayın ve spor toto geliri temlik nedeni ile gelmiyor. Bugüne kadar da biz bu bedellerden yaklaşık Spor Toto’dan 1 milyon 660 bin 765 TL, naklen yayın gelirlerinden de 2 milyon 457 bin 544 TL ödedik” dedi. Abak ayrıca Bolu Belediyesinden bir lira destek gelmediğini, Erpiliç'in 320 bin TL, Beypiliç'in ise hiç destek vermediğini belirtti.

Takımın harcamalarına karşı gelirinin çok düşük olduğunu işaret eden Abak, “Boluspor’un yaklaşık 9 buçuk aydır hiçbir geliri yok. Ne naklen yayın geliri var, ne de Spor Toto geliri var. Bunu zaten bir iki kez, söyledim. Rakamlar, fiyatlar uçtu, asgari ücretler arttı. Bu kulüpte 70 – 75 tane çalışan var bir de eski vergi borçları var. Şimdi 75 çalışanın SGK, stopaj ve eski vergi borçlarıyla aylık 1 buçuk milyon TL ödüyoruz. Bunu bir yıl için 12 ay ile çarpın 18 milyon TL yapıyor. 10 milyon da alt yapıya harcasak etti 28 milyon TL. 200 kişi sabah – öğle- akşam yemek yiyor 10 milyon da oldu 38 milyon TL. 10 milyon alt yapının deplasmanları ve A takımın deplasmanları. Ne yaptı 48 milyon. Elektrik, su, doğalgaz, kömür 50 milyon. 50 milyon da A takımın maliyeti diyelim oldu giderler 100 milyon TL. 100 milyona karşı gelir ne, sıfır. Sayayım size gelirleri. Yönetim olarak 10 milyon TL bağış var. Reklam olarak 15 milyon TL topladık. Ne yaptı 25 Milyon TL. Gölcük’ten bizim aldığımız günden bugüne kadar yaklaşık 3 buçuk milyon TL bir gelir var. Toplasan toplasan tüm gelirimiz 30 milyon TL.  Yani eksi bakiye meydanda. Daha gözle görülmeyen giderler içinde yabancı futbolcun varsa onlara kiralık araç vereceksin, daire vereceksin. Bizde de 8 tane yabancı futbolcu var” dedi.

Başkan Savaş Abak ayrıca gelen bir soru üzerine Bolu Belediyesinden henüz bir kuruş bile destek gelmediğini belirterek "Bekliyoruz henüz gelen giden yok, inşallah olacak" dedi. Abak ayrıca ilimizdeki  büyük firmalardan Erpiliç'in 320 bin TL destek verdiğini Beypiliç'in ise hiç destek vermediğini sözlerine ekledi.