CHP’de değişim tartışmaları sürerken Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ise istifa çağrılarına karşı duruyor. Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP içerisindeki değişim kaosuna “Bunlar şimdi birbirleriyle koltuk yarışında” ifadesiyle dikkat çekti. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na çağrı yapan Erdoğan, “En hayırlısı kendisi çekilip gitmesi lazım” dedi.

BİRBİRLERİYLE KOLTUK YARIŞINDALAR”

CHP’de bir değişim bir genel başkan değişimi bekliyor musunuz sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunu şimdi halkımıza soracağız. Halkımız değişimse değişim, eğer kalsın diyorsa diyecek bir şeyim yok. Çünkü egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir. Biz, böyle inandık. Bu yola böyle çıktık. Biz, üzerimize düşeni yapacağız. Nedir? En ideal isimleri biz halkımıza takdim edeceğiz ve bu ideal isimlerle yola devam edeceğiz ama Kılıçdaroğlu dersen benimle kaç yarışa girdi? 13’te 13 yaptı. Şimdi 14’te olsa, 15’te olsa bu arkadaştan bir şey olmaz. En hayırlısı kendisi çekilip gitmesi lazım. Yani dünyada ülkeleri görüyorsunuz, bir seçim kaybediyorsa bir lider ne yapıyor, hemen istifasını veriyor, çekip gidiyor. Fakat bunda böyle bir şey yok. Bunlar şimdi birbirleriyle koltuk yarışında” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK KAYBI, MUHALEFET YOK”

İLHAN DURAK MAZBATASINI ALDI İLHAN DURAK MAZBATASINI ALDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başkan Tanju Özcan’ın CHP genel merkezine yürüyüşün ardından otobüs üzerinden seslenişinde koltuk fırlatmasını anımsatarak; “Bolu’nun Belediye Başkanı otobüsün üstüne çıkıyor, oradan koltuk atıyor. Genel merkezin önünde yapıyor bunu ve bu Bolu Belediye Başkanı. Önce neydi? Milletvekili. Sonra Bolu’ya Belediye Başkanı. Bundan sonra da bunlar da en ufak bir değişim söz konusu olmaz. Bunların içinden çıkan genel başkanlar yok mu? Var. Şimdi bu genel başkanların her biri de ‘ben meydandayım’ diyor. Birisi gitti milletvekili oldu. Şimdi onun görevi Kılıçdaroğlu’nu savunmak. Genel başkan yardımcısı için sen de ‘istifa etmen lazım’ diyor. CHP, ana muhalefet ne hale geldi? Demokrasi mücadelesinde muhalefet çok çok önemli ama ne yazık ki Türkiye’nin en büyük kaybı, demokrasi mücadelesinde karşısında muhalefet yok, ana muhalefet yok” şeklinde konuştu.