Olay, geçtiğimiz yıl şubat ayında Tabaklar Mahallesi Reşat Aker Sokak'ta meydana geldi. İddiaya göre, eski nişanlısı Makbule M.’nin (32) evine giden Sefa C., (28) evde Beyazıt Bestami Ay (23) ve kardeşi M.A. (24) ile karşılaştı. Sefa C. yanında bulunan bıçakla 2 kardeşi çeşitli yerlerinden yaraladı. Kardeşlerden Beyazıt Bestami Ay olay yerinde kanlar içinde yerde kalırken, M.A. yaralı şekilde kaçtı. Kavgada ağır yaralanan Beyazıt Bestami Ay, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Ankara’ya kaçmıştı

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro ekipleri, olay yerinden kaçan Sefa C.'yı yakalamak için başlattığı çalışmalarda kamera kayıtlarını inceleyerek, C.'ın olay yerinden kaçtığı otomobilin plakasını tespit etti. Ankara'ya gittiği belirlenen Sefa C., ekiplerin yaptığı operasyonda yakalandı.

6. İzzet Baysal Fizyoterapi Sempozyumu düzenlendi 6. İzzet Baysal Fizyoterapi Sempozyumu düzenlendi

Sefa C. hakkında Bolu 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'kasten öldürme ve öldürmeye teşebbüs' suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. Yargılanmasına devam edilen tutuklu sanık Sefa C., savunmasında, "Olaydan dolayı çok pişmanım" dedi. Beyazıt Bestami Ay'ın acılı annesi Meryem Ay ise "Sen ne pişmanlığından bahsediyorsun? Senin pişmanlığı benim oğlumu geri getirmez" diyerek gözyaşlarına boğuldu.

"Bu katilin 39 tane suç dosyası var"

Sanık C.'nın avukatı, "Şu anda cezaevinde bulunan müvekkilimin annesi ve babası engelli olduğu için yardıma muhtaç durumdalar. Bu nedenle tahliye edilmesini ve ailesine bakmasını talep ediyorum” dedi. Mahkeme heyeti tahliye taleplerini reddedip, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Duruşma, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için ertelenirken, anne Meryem Ay, kararı açıklayan mahkeme heyetinin önüne gidip, “Benim öldürülen oğlumun bir tek sabıkası yok. Bu katilin 39 tane suç dosyası var” diyerek ağladı.

Bolu 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'kasten öldürme' ve 'kasten öldürmeye teşebbüs' suçlarından yargılanan, hakkında 39 ayrı suçtan sabıkası bulunan Sefa Candan, karar duruşmasında hakim karşısına çıktı. Duruşmada öldürülen Beyazıt Bestami Ay'ın annesi Meryem Ay ile ağabeyi Muhammet Ay, hazır bulundu. SEGBİS aracılığıyla duruşmaya katılan sanık Candan, "Pişmanım, aileden özür dilerim" dedi. Mahkeme heyeti, Candan'ı 'kasten öldürme' suçundan müebbete, 'kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan da 10 yıl hapis cezasına çarptırdı.