Haber; Sefa GÜNAY


 

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Başkanı Ersan Türkoğlu, Bolu’da CHP milletvekili sıralaması ve aday adaylıkları hakkında açıklamalarda bulundu. Bolu’da Cumhuriyet Halk Partisinden 29’a yakın aday adayı olduğunu belirten İl Başkanı Türkoğlu, milletvekili sıralamasının tamamında Genel Başkanımız MYK tarafından tam yetki ile görevlendirildiğini açıkladı.

“29’A YAKIN ADAY ADAYI ARKADAŞIMIZ VAR”

Bir hafta boyunca aday adayı açıklamalarının süreceğini belirten İl Başkanı Özdemir, “Şu an bizim dışımızda Genel Merkezle bizim dışımızda görüşmeleri olan arkadaşlar var. Dosyalarını almış arkadaşlarımız var. Almaya gelecek olan arkadaşlarımız var. Tahmini 29’a yakın aday adayı arkadaşımız var. Sanırım bir hafta aday adayı açıklamalarımız sürecek” dedi.  

“AMACIMIZ BOLU’YU EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEK SIRALAMAYI YAPMAK”

Milletvekili sıralamasının nasıl belirleneceği konusunda açıklama yapan İl Başkanı Türkoğlu, “Milletvekili sıralamasının tamamında Genel Başkanımız MYK tarafından tam yetki ile görevlendirildi. İllerimize Genel Başkan yardımcılarımız atandı. Bolu’ya da Malatya Milletvekili Veli Ağbaba atandı. Büyük bir ihtimalle yapılacak bir anket ve arkasından İl, İlçe örgütlerinin fikirleri ve bütün kademelerin fikirleri ve buraya gelecek bir milletvekili heyetinin Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyareti ile sıralama şekillenecek gibi gözüküyor.

Ama değişiklik kısmi olarak da söz konusu olabilir. Çok ciddi bir aday adayı talebi var. Amacımız hiçbir arkadaşımızı kırmadan Bolu’yu en iyi şekilde temsil edecek sıralamayı yapıp seçmenimizin önüne çıkmak. Onun içinde yoğun bir çalışmamız olacak” ifadelerini kullandı.