Cumhuriyet Halk Partisi 38’inci Bolu Olağan İl Kongresi’nde Türkiye’nin en genç İl Başkanı olarak seçilen Tahsin Mert Karagöz, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Bolu Adliyesi’ne giderek mazbatasını teslim aldı. Mazbatasını alarak İl Başkanı olarak resmen görevine başlayan Karagöz, tören sonrasında açıklamalarda bulundu.

“EN GÜZEL HİZMETLERİ YAPACAĞIMIZDAN KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN”

CHP İl Başkanı Karagöz, “şehrimiz için en güzel hizmetleri yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın” diyerek, “Öncelikle şehrimize, memleketimize, Bolu’muza, partimize hayırlı uğurlu olsun. Tabii bu süreçte buralara gelmek hiç kolay olmadı. Bolu'da 9 ilçede, 3 beldede, tüm mahalle ve köylerinde önce mahalle temsilcileri, mahalle delegeleri akabinde ilçe delegeleri sonrasında da il delegeleri belirlendi. Dolayısıyla 1 aylık süreçte çok yoğun bir yol katettik Burada bütün arkadaşlarımızın, bütün Cumhuriyet Halk Partili’lerin emeği var. Ben öncelikle partililerime, yönetim kurulu üyelerimize, ilçe başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Çünkü ciddi anlamda yoğun bir emek harcadık bu süreçte hepimiz. Arkadaşlarımızla birlikte mazbatamızı aldık. Tabii bu mazbatayı aldık ama biz bu mazbatayı duvara asmak için almadık. Çünkü bu mazbatanın sorumluluğunu, Cumhuriyet Halk Partisi'nin Bolu'da il başkanlığının ve yönetim kurullarının sorumluluğunu, yapması gerekenleri çok iyi biliyoruz. Dolayısıyla burada yükümüz ağır. Ama biz arkadaşlarımızla birlikte bu ateşten gömleği giydik ve partimizi hem yerelde hem genelde iktidar yapmak adına var gücümüzle çalışacağımızın da sözünü verdik” ifadelerini kullandı.

ESKİ İLÇE BAŞKANI DÖNEMİNDE YAŞANMIŞ ESKİ İLÇE BAŞKANI DÖNEMİNDE YAŞANMIŞ

“FİLİSTİN’DE YAŞANANLARI LANETLEDİ”

Filistin’de yaşananları lanetleyen Karagöz, “Tabi ki gönül isterdi çok güzel bir sabaha uyandığımızda bu mazbatamızı alalım. Ama dün akşam yaşananlar hepimizi derinden yaraladı ve üzdü. Dolayısıyla dünyanın neresinde olursa olsun eğer bir kan akıyorsa ve birileri de bu kandan besleniyorsa biz hepsini bir kez daha lanetliyoruz. 11 gün sonra cumhuriyetimizin yüzüncü yılını kutlayacağız. Cumhuriyet Halk Partisi de cumhuriyetle yaşıt bir parti. Böyle bir partinin Bolu'da il başkanı olmak, yöneticisi olmak, üyesi olmak bizler için büyük bir sorumluluk. Ama şu an Ortadoğu'da kan gövdeyi götürürken, ciddi anlamda sınırlarımızda, hududumuzda sorunlar yaşarken biz 100 öncesine Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün silah arkadaşlarına ve onlara bir minnet borçluyuz. Çünkü biz öyle bir ülkeyiz ki sınırlarımızda bir sürü kan akarken bizim ülkemize kimse yan gözle dahi bakamıyor” dedi.

“BU YOLA BAŞ KOYDUK”

Karagöz son olarak, Bolu için en güzel çalışmalar içinde olacaklarını belirterek, “Kongrede söylediğimiz gibi Bolu'da bir yerde acı ve hüzün varsa Cumhuriyet Halk Partililer o hüznü ve acıyı paylaşmak için var olacak. Bolu'da sevinç ve mutluluk varsa Cumhuriyet Halk Partililer o sevinç ve mutluluğu paylaşmak için var olacak. Dolayısıyla bizler parti binalarına hapsolmamış, umudu şehrin her sokağına, her hanesine, her köyüne, her beldesine yaymak için arkadaşlarımızla birlikte, yönetim kurulu üyelerimizle birlikte bu yola baş koyduk” diye konuştu.