Bolu’da, önümüzdeki yıl 31 Mart tarihinde yapılması planlanan yerel seçimler için siyaset sahnesi hareketlenmeye başladı. AK Parti’de aday adaylığı sürecinde memurların istifa edecekleri son tarih Ocak ayı olarak belirlendi. Aday adaylığı konusunda Bolu İl Sağlık Müdürü Muhammed Emin Demirkol’un istifa edeceği öğrenildi.

Kentte ismi en çok konuşulanlar arasında bulunan Demirkol kimdir?

CHP İL BAŞKANI KARAGÖZ MAZBATASINI ALDI CHP İL BAŞKANI KARAGÖZ MAZBATASINI ALDI

Doç. Dr. Muhammed Emin DEMİRKOL 1984 senesinde İstanbul’da doğdu. İlk öğrenimini Yeniçağa'da Yaşar Çelik İlkokulu’nda, orta öğrenimini Bolu İmam Hatip Lisesi’nde, lise tahsilini de İstanbul Bağlarbaşı Lisesinde tamamladı. Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 2009 yılında tıp doktoru unvanını aldı. Gerede Devlet Hastanesi Acil Servisinde pratisyen hekim olarak görev yaptı. İhtisasını İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda tamamlayarak 2014’te İç Hastalıkları Uzmanı oldu.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalında uzmanlık eğitimini tamamlamasının ardından Van İli Bahçesaray İlçe Hastanesinde İç Hastalıkları uzmanı ve Hastane Başhekimi olarak 2 yıl görev yaptı.  Bir sonraki görev yeri olan Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi'nde 2 yıl süreyle başhekim olarak görev yaptı. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahiliye Ana Bilim Dalında Dr. Öğr. Üyesi olarak akademik kadroya atandı. 30.03.2023 tarihinde Doçent ünvanını aldı.

30.11.2017 tarihinde Bolu İl Sağlık Müdürlüğü görevine başlayan İl Sağlık Müdürümüz evli ve 3 çocuk babasıdır. İngilizce ve Arapça bilmektedir.