Cumhuriyet Halk Partisi’nde 5 Kasım’da gerçekleştirilecek olan kongrede başkan adayı olan CHP Grup Başkanı Özgür Özel, CHP Bolu İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Yüzlerce partilinin alkışları eşliğinde partiye giriş yapan Özel, Türkiye’nin en genç İl Başkanı olan Tahsin Mert Karagöz’e övgü dolu sözler sarfetti.

“BOLULULARIN TERCİHİYLE GURUR DUYUYORUM”

İl kongresinde delegelerin Tahsin Mert Karagöz’ü seçmesiyle gurur duyduğunu ifade eden Özel, “Bolu, Cumhuriyet'in 100. yılında cumhuriyeti gazinin kime emanet ettiğinin farkında. Gazi Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyeti siyasetçilere emanet etmedi.

Mustafa Kemal Atatürk cumhuriyeti kendisi Başkomutan olmasına rağmen askerlere de emanet etmedi. Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyeti, siz partiyi kime emanet ettiyseniz onun gibi gençlere emanet etti. Cumhuriyet gençlere emanet.

29 yaşında bir il başkanıyla gurur duyuyorum. Boluluların bu tercihiyle gurur duyuyorum. Sizlerle gurur duyuyorum. Gençlerle, kadınlarla, Cumhuriyet Halk Partililerle gurur duyuyorum. Ve elbette ki cumhuriyet sadece fiziksel olarak, biyolojik olarak gençlere değil, bizi karşılayan gözlerinin içi gülen her yaştan gençlerle gurur duyuyorum” diye konuştu.