Bolu'da alkollü sürücü ortalığı birbirine kattı Bolu'da alkollü sürücü ortalığı birbirine kattı

Proje, Cem Yılmaz’ın “Erşan Kuneri”, “Do Not Disturb” gibi son projelerine ev sahipliği yapan Netflix’te yayınlanacak ancak filmin konusu ya da oyuncu kadrosu şu anda belirsizliğini koruyor.

Senaryosunu Cem Yılmaz’ın yazdığı, Ömer Faruk Sorak’ın yönettiği 2004 yapımı “G.O.R.A.”da Garavel Usta karakterine hayat veren Özkan Uğur geçtiğimiz yıl hayatını kaybetti. Bob Marley Faruk’u canlandıran Rasim Öztekin 2021’de, Rendroy’u canlandıran Erdal Tosun ise 2016 yılında aramızdan ayrılmıştı.

Devam filmi, duyurusuyla heyecan yarattığı kadar bu büyük isimlerin eksikliğini bir kez daha hatırlattı ve gelecek filmde bu karakterlerin nasıl işeleneceğine dair soru işaretleri oluşturdu.

“G.O.R.A.”nın ardından 2008’de “A.R.O.G.”, 2018’de ise “Arif V 216” filmleri gelmişti. “Gora 4 Gora” bu yapımlardan farklı olarak hikayeyi yeniden geniş çapta uzaya taşıyabilir.

Cem Yılmaz’ın paylaştığı tanıtım afişinde, gizemli bir gezegeni andıran bir ortamda, Ozan Güven’in canlandırdığı 216'yı akıllara getiren bir robotun ve Garavel Usta’yı andıran bir karakterin silüetleri yer alıyor.

“Gora 4 Gora” başlığının altında ise “The best revenge is massive success” (En iyi intikam başarıdır) sözü yer alıyor. Filmin ne zaman yayınlanacağı henüz bilinmiyor, ancak Cem Yılmaz’ın “20. Yıl” vurgusu, filmi 2024 bitmeden izleyebileceğimizi ima ediyor.

Haber Merkezi 

Editör: Berfin MUTLU