Boluspor’un kendi saha ve seyircisi önünde Erzurumspor FK takımını 50. dakikada  Naby Yousso Oulare’nin kafa golü ile 3 puanı buldu. Bu zorlu karşılaşmanın tüm verileri belli oldu.

Kırmızı Beyazlı temsilcimiz her hafta üzerine koyarak müsabakalardan farklı veriler çıkarmaya devam ediyor. Bu hafta ise yine farklı koşu mesafeleri istatistiklerde yerini aldı.

Ligin 24. haftasında kendi sahasında Boluspor takım halinde topla mesafe olarak 111.9 km koşarak bu istatistikte rakibinin önüne geçti.

Boluspor’da geldiği günden bu yana ortaya  büyük bir karakter  koyan Daniel Avramovski yine listenin  ilk bölüm verilerinde topla mesafede 12.1 km ile liderliği bırakmadı. Makedon oyuncu tüm verilerde ayrıca listeye girmeyi başardı.

Son üç maçta formayı kapan Brezilyalı oyuncu Jefferson Nogueira 11.6 km ile listede ikinci sırayı kaptı. Makedon oyuncu Daniel Avramovski ile Jefferson Nogueira orta sahayı maestro gibi yönetmeye devam ediyor.

Samsun'da uyuşturucu operasyonunda 2 şüpheli yakalandı Samsun'da uyuşturucu operasyonunda 2 şüpheli yakalandı

Topla mesafe istatistiğinde ise üçüncü sırayı gurbetçi oyuncu Tunahan Çiçek 10.5 km ile listede yer aldı.

Karşılaşmanın yüksek şiddetli koşu mesafesinde ise Makedon oyuncu Daniel Avramovski 1340 metre ile listenin yine birinci sırasında yer aldı. Tunahan Çiçek 1306 metre ile Jefferson Nogueira ise 1069 metre ile sıralamayı belirledi.  

Sprint mesafede Sırp oyuncu Petar Gigic 331, Daniel Avramovski 299, Tunahan Çiçek 277 ile en çok sprint atan oyuncularımız oldular.

Süratli koşu ve sprint de Tunahan Çiçek 104, Daniel Avramovski 101, Jefferson Nogueira ise 89 ile süratli koşu ve sprint de listede yer aldılar.

Editör: Mehmet Ali Atalay