Kanal 8’de yayımlanan ve en çok izlenen TV programı MasterChef  All Star’da 29 Ekim 2023 akşamı kıyasıya bir mücadele yaşandı. Eleme potasına düşen yarışmacılardan Metin Yavuz MasterChef’e veda etti.  16. Hafta Eleme potasında yer alan yedilinin yarışmasında Tanya ile Metin Yavuz’un dolapta jölelerinin karıştığı ortaya çıktı. Metin Yavuz kendisine ait olmayan jöleyi aldığından Tanya ise dolaba koyduğu jölesine adını  yazmadığından dörtlü eleme potasına düştü…Batuhan, Barbaros, Tanya ve Metin’in yarıştığı şef tabağı jüri değerlendirmesinden  Batuhan birinci, Barbaros ise ikinci sırada çıktı.

TANYA GİTMESİN DİYE TABAĞINI TAMAMLAMADI!

Mastercheff All Star’da 16 haftada veda eden yarışmacı  Metin Yavuz oldu. Cemre’nin kaptan olduğu yarışma haftasında yemek kazanan tek tabak ona ait olduğu halde eleme potasına atılmış ve diğer yarışmacılara tarafından Cemre’nin bu yaklaşımı çok kınanmıştı. Cemre, tek kazanan tabağı yapan takım  üyesini neden eleme  potasına gönderdiğini ise “Kesin kazanıp potadan çıkar, o yüzden gönderdim” diyerek açıklamıştı. Ancak tam tersi oldu. Geçen senenin MasterChef şampiyonu olan Metin Yavuz elenerek yarışmaya veda etti.  MasterChef şampiyonları arasına yazdıran Metin Yavuz 25 yaşındaydı ve aslen Bolu Mengenli. Metin Yavuz 2014 yılından bu yana aşçılıkla uğraıyor.  MasterChef’e katılan Metin Yavuz 2022 MasterChef’i şampiyon olarak tamamladı. Bir süredir MasterChef Alll Star yarışmasında yarışan başarılı aşçı, talihsizliklerle dolu bir haftayı potada kaybedip yarışmaya veda ederek tamamladı. Soner Şef dahil olmak üzere tüm şefler, Metin Yavuz’un yapmasnın mümkün olmayan hataları yaptığını, bunu Tanya’nın yarışmaya devam  etmesi için yaptığı şeklinde yorumladı…BAZEN KAYBETMEK KAZANMAKTIR!

Zonguldak’ta batan gemini üçüncü kaptanı Berke Çamurtaş’ın son mesajları ortaya çıktı Zonguldak’ta batan gemini üçüncü kaptanı Berke Çamurtaş’ın son mesajları ortaya çıktı

Metin Yavuz “Bazen kaybetmek de kazanmaktır. Bazen bir hata daha fazlasına mal olur. Dİkkatli olmam gerekirdi, olmadı, devamı geldi. Kimsenin hakkına girmeden gidiyorum. Tanya’nın benim hatam yüzünden gitmesini istemedim. Tabağımı yaparken bir yandan da Tanya’nın tabağına bakıyordum. Yapamayacağını anlayınca bıraktım. Yarışmaya devam etsin istedim. bana para lazım değil, dost lazım.”  dedi. Mehmet Şef de “Bu ürünler geldiğinde gördük, sen bunları yapamayacak adam değilsin. Senin yeteneklerini biliyorum. Herkes de biliyor. Bir taraftan da yapmış olduğun hareket nedeniyle gurur duyuyorum.” dedi.

Geredemedyatakip