PAZARKÖY’DE “YÖRESEL GİYİM ve KÜLTÜR ŞENLİĞİ” YAPILDI PAZARKÖY’DE “YÖRESEL GİYİM ve KÜLTÜR ŞENLİĞİ” YAPILDI

fotogaleri-2

Haber: Fuat Bayramoğlu

Açılışa İl Milli eğitim Müdürü Dr Cemil Sarıcı, İl Milli Eğitim Şube müdürleri Mustafa Ünlü, Kadir Aydın ve Ercan Çetin, Okul Müdürü İdris sabur, Bolu’daki diğer okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.
Gelen ziyaretçilere ebru sanatının çalışmaları uygulamalı olarak yaptırıldı.

Bolu İmam Hatip Orta Okulu öğrencilerin bir yıl boyunca, Okulun Fen Bilgisi öğretmeni Aynur Akman nezaretinde, emek vererek hazırladıkları 65 parça ebru eserlerinin yer aldığı, Ebru sergisi ziyaretçiler tarafından büyük ilgi ve beğeni topladı.

Okul öğrencilerinin tamamen doğal resim malzemeleriyle çalışırken,  “Gelenekli Sanatlar” arasında yer alan “Ebru Sanatını” icra edip sanatla bütünleşmekte, ebru sanatının inceliklerini öğrenmekte, bunun yanında bu sanatı icra edebilecek bilgi beceri ve donanımla ebru sanatının gelecek nesillere aktarılmasına ve duyulmasına bir yol olmaktadırlar.

16 Mayıs 2024 günü Milli Eğitim Bakanlığı, Milli Eğitim Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü, İlham veren Öğretmenler dalında bu gün, Bolu İmam Hatip Orta Okulunda, “ Ebru Hikâyeleri” belgeseli çekildi.
 Bu belgeselde adı geçen öğretmen ve öğrencilerin ebru çalışmaları kamera ile çekilerek, değerlendirilmek üzere ham görüntüleri Ankara’ya ilgililerce gönderildi
 

Editör: Berfin MUTLU