ÖZEL HABER: Havva AKÇA

Milyonlarca vatandaşın beklediği memur zammı ve emekli maaşı zammı için enflasyon rakamları açıklandı. Bolulu vatandaşların ise emekli maaşlarına ilişkin şikayetleri artmaya devam ediyor. Emekli vatandaşlar, karşılaştıkları ekonomik zorluklar ve maaşlarının eksikliği ile ilgili şikayet ve endişelerini dile getirirken, en düşük emekli maaşının en az 12 bin ile 15 bin lira arası olması gerektiğini vurguluyorlar.

MİLLET GIRTLAĞINA KADAR AÇ”

Emekli maaşlarıyla alakalı düşüncelerini Bolu Takip Gazetesi ile paylaşan Bolulu bir vatandaş emekli maaşlarının yetersizliğinden şikayet ederek şunları söyledi, “Emekli maaşını yeterli bulmuyorum. Millet gırtlağına kadar aç. Bir emekli maaşı en az 12 bin lira olması lazım. Tek başıma yaşadığım halde zor yettiriyorum. Bir domates 35 lira, bir ekmek 15 lira olmuş yeter mi bu maaş? Nereye yetecek?”

ALLAH’A ŞÜKÜR DEVLET BAKIYOR”

Emekli maaşı ve enflasyon ile ilgili düşüncelerini dile getiren bir başka vatandaş ise şu ifadeleri kullandı, “Emekli maaşları az ama artıracaklar. Emeklinin maaşı zayıf, artırmaları gerekiyor. Hiç eğilse memurlara verdiklerinin yarısını vermeleri gerekiyor. Cumhurbaşkanı bizden daha iyi bilir o işleri, hazırlıkları yapıyorlar, Ekim ayında artıracağız diyorlar. Ben maaş verilmediği günleri de gördüm. Memleketimizde çok savurganlık var. Yiyip içiyor, yiyemediklerini çöpe atıyor, çöpler ekmek dolu. Ekonomi çok kötü diyorlar, pazarlar marketler dolu. Maaşlar en düşük 12 bin olması lazım. Ama önce üretim olması gerekiyor. Oturdukları yerden bana da para versin diyorlar ama önce bir şey üretmen lazım. Açız diyorlar ama Allah’a şükür belediyeler bakıyor, devlet bakıyor. Bir gün sigorta primi olmayana bile maaş veriyorlar. Herkese dağıtıyorlar, evine maaş girmeyen insan yok.”

Yamaçtan düşen kayalar kamyonete isabet etti Yamaçtan düşen kayalar kamyonete isabet etti

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN