Özel Haber: Havva Akça

Bolu Karaçayırspor, Sakaryaspor kadın futbol takımı ile ilk karşılaşmasını oynayarak sezonu açtı. Futbola olan tutkularını ve hedeflerini Bolu Takip Gazetesi mikrofonuna aktaran Takım Kaptanı İrem Karabulut, İlayda Yıldızhan, Tuanna Yıldırım ve Feyza Topuz, şu ifadelere yer verdi, “Çok fazla takım var, çok fazla iyi oynayan kişiler var. Önümüz biraz kapalı, imkanlarımız kısıtlı. Bolu, gençliğin fazla yardım etmediği bir il. Topumuz eksik, saha alamıyoruz, birçok şeyimiz eksik ama ona rağmen çıktık biz. Çok iyi de bir takım olduk. Çoğumuzun hayalleri, hedefleri var. Bunun için çabalıyoruz ve başarmak istiyoruz. Bizim ilk adımımız bu oldu, ileride daha iyi olacağını umut ediyorum’’

HEPİMİZ SOKAKTA OYNAYARAK BAŞLADIK”

Küçük yaşlardan beri sokakta oynayarak kendilerini futbolda geliştirdiklerini belirten kadın futbolcular, “Sokakta oynamaya başladık hepimiz. Kardeşlerimizle başka bir aktivitemiz olmadığında mahalleye çıkar top oynardık. Sokakta erkeklerle oynayarak kendimizi geliştirdik. Daha sonra hocalarımız bizi keşfetti” ifadelerini kullandılar.

HEDEFİMİZ MİLLİ TAKIMDA OYNAMAK”

Hafta sonunu doğada geçirmek isteyenler Gölcük'ü tercih etti Hafta sonunu doğada geçirmek isteyenler Gölcük'ü tercih etti

İfadelerine hedeflerini anlatarak devam eden futbolcular, “Bizim hedeflerimiz milli takımda oynamak, ilk 11’e girmek. İlk önce büyük takımlarda oynamak ve başka antrenörlerin bizi keşfetmesini istiyoruz’’ şeklinde konuştular.

KIZLARIMIZIN BU İŞE AŞKI FARKLI”

Kadınların da bu işe ilgi gösterdiğini ve sahaya çıkmak istediklerini belirten takımın teknik sorumlusu İsa Demirtaşoğlu ise, “Biz önce küçük bir araştırma yaptık. Sakarya’da, Düzce’de, Zonguldak’da, her tarafta kadın futbolu vardı. Ama Bolu’da böyle bir şey yok. Kızlarımıza baktık, kızlarımızın bu işe aşkı farklı. Oynamak istiyorlar, sahaya çıkmak istiyorlar. Biz de bir yıl içinde bir kulüp oluşturduk. Amacımız TFF 3 diye başladık ama U17’ye yetişebildik. Bundan sonraki amacımız Bolulu kızlarımızla birlikte daha yükseklere çıkabilmek” dedi.

FİNANSAL OLARAK HİÇBİR DESTEĞİMİZ YOK”

Kendi imkanlarıyla masraflarını karşıladıklarını belirten İsa Demirtaşoğlu, “Şu an finansal olarak hiçbir desteğimiz yok. Mümkün olduğu kadar, kendi imkanlarımızla bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bir destek, sponsor aradık ama kimseye ulaşamadık. Kimse bu konuda destek vermedi. Ama kızlarımızı da bu şekilde bırakamazdık’’ ifadelerini kullandı.

Muhabir: Havva Akça