Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın il ziyaretleri ve açılışları devam ederken bir yandan da AK Parti teşkilatları yeni dönemle birlikte saha çalışmalarına hız verdi. Bu çerçevede yaz döneminde yoğun bir saha çalışması yapan il ve ilçe teşkilatları, Ağustos ayı ile birlikte, gelenekselleşen ‘Şehir Buluşmaları’ çalışmasının 2023 yılı startını verdi.

‘Şehir Buluşmaları’ programı çerçevesinde Bolu’ya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İnsan Hakları Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ali Zengin, sabah saatlerinde Bolu’ya geldi. Prof. Dr. Mehmet Ali Zengin’i parti binası önünde, AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, AK Parti Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer ve teşkilat mensupları karşıladı. Gazetecilere açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ali Zengin, yapılan reformlardan ve Bolu’ya yapılan yatırımlardan bahsetti.

“Dün olduğu gibi bugün de sahalardayız”
Tüm teşkilatlarla birlikte Türkiye Yüzyılı için sahada olduklarını ifade eden Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ali Zengin, “Şehir buluşmaları programı çerçevesinde, Bolu şehir buluşmalarında bir aradayız. Bu manada AK Parti her zaman için kurulduğundan bu yana milletin içinde olmuş bir siyasi harekettir. Dün olduğu gibi bugün de sahalardayız. Bakanlarımız, MYK üyelerimiz, MKYK üyelerimiz olmak üzere bütün Milletvekillerimiz, teşkilatımız çeşitli programlar vesilesiyle sahada olmakla birlikte zaten yaşantı itibariyle de hepimiz milletin içinde milletin sinesinden bir siyasi hareketin mensuplarıyız. Bu manada tabii uzun süreli iktidarımız boyunca ülkemize, milletimize hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz. Aynı şekilde de daha yapılacak çok işimizin olduğunu düşünüyoruz. Gayretle ve azimle çalışmalarımıza da devam ediyoruz” dedi.

İLHAN DURAK MAZBATASINI ALDI İLHAN DURAK MAZBATASINI ALDI

“AK Parti bir reform hareketidir”
AK Parti’nin reform partisi olduğunu belirten Mehmet Ali Zengin, “AK Parti siyaseti demokratik kazanımlar anlamında çok önemli izler bırakmıştır. Türk siyasi tarihinde. İnsan hakları konusunda da çok önemli adımlar attık. Çok önemli reformlar yaptık. AK Parti bir reform hareketidir aynı zamanda. Bu konuda attığımız adımların her birisinin demokrasiye önemli katkılar sunduğuna inanıyoruz. Siyasi farklılık gözetmeksizin her bir bireyin kamu hizmetlerinin en yüksek nitelikte kamu hizmetinin her bir bireye sunulması temel amacımızdır. Ve bunu da başardığımıza inanıyorum. Elbette daha yapacak çok işler var. İnşallah bundan sonraki dönemde Türkiye Yüzyılı açısından daha büyük, daha önemli temel reformları yapmak suretiyle yolumuza devam edeceğiz. Asıl olan milletin huzuru, refahı ve mutluluğudur. Mutluluk, siyasette belki bazen ıskalanan bir kavram. O nedenle ben mutluluk kavramını önemsiyorum. İnsanları mutlu etmek siyasetin önemli maksatlarından bir tanesidir” diye konuştu.