HABER: FARUK ÇİDEM – BÜLENT VELİOĞLU

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, AK Parti adayı Muhammed Emin Demirkol’un Bolu’daki sığınmacı sayısında azalma değil artış olduğu yönündeki açıklamalarına cevap verdi. Bolu Belediyesinde düzenlediği basın toplantısında Bolu Vali Erkan Kılıç’ın açıklamalarını aktaran Özcan, “Valimizin açıkladığına göre Bolu’daki mülteci sayısı 20 binden 2 bine düşmüş” dedi.

“VALİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Vali Erkan Kılıç’a açıklamaları için teşekkür eden Özcan, “AK Parti’nin adayı sürekli olarak sığınmacılar meselesiyle ilgili kafa karıştıran açıklamalar yapıyor. Hatta bir telefon ekibi kurarak insanları aratıyor. Bolu’da ki sığınmacı sayısı azalmadı gibi şeyler söyletiyor. Beni sıkıştıkça bu butona basmakla itham ediyor. Ben bu seçimde hiç sıkışmadım. Böyle birşeye ihtiyacım yok. Sığınmacılarla ilgili ne dediysem yaptım. 2018 yılında milletvekiliyken sığınmacı sayılarını almıştım. Bolu’da, 19 bin 565 sığınmacı vardı. Yine aynı yıl dönemin valisi Aydın Baruş açıklamasında merkezdeki sığınmacı sayısının 20 bine yükseldiğini söylemişti. 2018 yılında 20 bine yaklaşan sığınmacı rakamlarının bugün ne olduğuna dair Bolu Valimiz Erkan Kılıç açıklamalarda bulunmuş. Valinin açıklamasına göre bugün Bolu’da 4 bin 22 sığınmacı var. Yarısı Gerede’de, yarısı Bolu merkezinde. Ben sayın valime teşekkür ediyorum doğruları söylediği için” dedi.

“BUNLARI RAHATSIZ EDİYOR”

Müslüm Gürses'in hiç duyulmamış şarkıları gün yüzüne çıktı Müslüm Gürses'in hiç duyulmamış şarkıları gün yüzüne çıktı

Sayının düşmesinin AK Parti adayını rahatsız ettiğini ifade eden Özcan, “Biz, beka meselesi demiştik. Türkiye’de bu sayı 10 milyona çıktı. Bolu’da bu sayı 19-20 bin iken Düzce’de 12 bin 500’dü. Bu sayı Düzce’de 40 binin üzerine yükseldi. Ben ne anlatmaya çalıştıklarını anlamıyorum. Bolu’dan gitmeleri için tüm tedbirleri aldık. Bolu’nun aklıyla dalga mı geçiyor bu kişi. Bunları bu gelişmeler rahatsız ediyor” şeklinde konuştu.

“SIĞINMACILARI BELA EDEN AK PARTİ ADAYININ ZİHNİYETİ”

Sığınmacıları başımıza bela eden zaten AK Parti adayının zihniyeti. Neymiş Ensar-Mücahit ilişkisi sebebiyle gelmişler. Biz bunlar için milyarlarca dolar para harcadık. Bugün emeklimize para yok diye zam yapamıyorsak işte bunun yüzünden. Sığınmacılara yardımı kestikten sonra benim başıma neler geldiğini hatırlıyorsunuz. Müfettişler geldi. 56 tane hakkımda soruşturma başlatıldı. Savcılıklara ifade verdim. Ben bu sıkıntıları çocuklarımız sokaklarımızda rahatça oynayabilsin, parklarını kullanabilsin diye yaptım. İnsanlarımız mülteci tehdidi altında yaşamasın diye yaptım. Kadınlarımız tacize uğramasın diye yaptım. Söz verdim ve gereğini yaptım. Türkiye’de 3 kat artmış ama Bolu’da 20 bin den 2 bine düşmüş.

“AK PARTİNİN ADAYI SABIKALI”

AK Parti’nin adayı bu konuda sabıkalı bir isim. Başhekimlik yaptı. İl Sağlık Müdürlüğü yaptı. Peki, hastanelere şu talimatı verdi mi vermedi mi? Mültecilere muayene konusunda öncelik vereceksiniz dedi mi demedi mi? Şimdiye kadar sustum ama artık saçmalamaya başlayınca dur demem gerekiyor. Bolu’da hastanede görevli herkese sorun. Yabancılara öncelik tanıyacaksınız talimatı vermiş mi vermemiş mi? Sen ne kadar utanmaz bir adamsın. Benim Çıkınlarlı 80 yaşındaki teyzem sıra bekleyecek, sen 20 yaşındaki sığınmacıya öncelik vereceksin. Bu insanlığa da sığmaz, Bolulu olmaya da sığmaz. Sen başkan olursan Bolu’yu tekrar mülteci cenneti yaparsın. Buraları doldurursun. Bolulunun parasını onlara peşkeş çekersiniz. Allah size fırsat vermesin. Ben bu sayıyı sıfıra indirmeye kararlıyım.

Editör: Berfin MUTLU