HABER: FARUK ÇİDEM

Bolu’da, ikinci kez belediye başkanı seçilen Tanju Özcan, ilk basın toplantısını gerçekleştirdi. Sözlerine teşekkür ederek başlayan Özcan, “Bolu’da, benim ilk 5 yılımı ibra eden ve ikinci 5 yıl için görev veren bütün vatandaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

“Kadroda ufak değişiklikler olabilir”

Özcan, “Benim için zor bir süreçti. Hem belediye hizmetlerini yerine getirdik hem de seçim çalışmalarımızı yürüttük. Şuan kontrolümüz altında bir bütçe var. Daha güçlü bir şekilde başlıyoruz. Projelerimizi gerçekleştirmeye ve eksiklerimizi yapma devam edeceğiz. 2453 cadde ve sokağımızın yüzde 9’unda marjinal sorunlar var. Bu sorunlu yerlerin üzerine giderek başlayacağız. Bunları yüzde 5’in altına çekmeye çalışacağız. Başarılı bir kadromuz var ama bazı ufak tefek değişiklikler olabilir” dedi.

Bolu’da Fındık Piyasası ne durumda? Bolu’da Fındık Piyasası ne durumda?

“İlk defa 1’inci parti olduk”

Bolu’da 1977’den sonra ilk defa birinci parti olduklarını söyleyen Özcan, “2019’dan farklı olarak her parti kendi adıyla seçime girdi. Kimsenin kimseye muhtaç olmadığının belli olduğu bir seçimdi. Bazıları “sizler koltuğunuzda oturuyorsanız bizim sayemizde” diyorlardı. Biz de kendi başımıza seçime girdik ve Türkiye’de 1977’den sonra ilk defa birinci parti olduk. Bolu’da il genelinde ilk kez birinci olduk. Bolu merkezin yanı sıra kazanılamaz denilen Göynük, Seben, Mudurnu ilçemizi kazandık. Kıbrıscık ilçemizi kazanarak yine bizde kaldı. Gökçesu beldemizi de kazandık. Ancak Mengen’i kaybettik. Bu sadece Mengen açısından 5 yıllık kayıp” diye konuştu.

“Sözlerin takipçisi olacağız”

AK Parti’nin adayı Muhammed Emin Demikol’u desteklemek için Bolu’ya gelen bakanların verdikleri sözlere değinen Başkan Özcan, “Özellikle AK Parti yönetimine bir eleştirim var. Keşke Yeni Şafak denilen sözde gazetecilerle bir araya gelip hem bizi hem de Bolu’yu karalamaya gitmeselerdi. Bunun arkasında kimin olduğunu biliyorum. Yargıda bununla hesaplaşacağız. Kendisi benim gibi kısa ama elleri çok uzun olan kişilerin bu işte çok büyük parmağı var. Hesabını soracağız. AK Partili aday Bolu’ya çok sayıda bakan getirdi. Stadyum başta olmak üzere birçok söz verdi. Hatta bu sözler benim için değil Bolu için verildi dedi. Sözlerin takipçisi olacağız. Onlar da olacak. Sayın Muhammed Emin Demirkol, AK Parti’nin milletvekili ve il başkanı kameraların karşısında bakanlar söz verirken yanındaydı, bu sözleri yerine getirmek üzere ben Ankara’ya giderken benim de yanımda olacaklar. 5 sene boyunca Bolu Belediyesi’nin kapısını çalmadılar. Sanki işgal altında bir belediye burası. Ama halk onları cezalandırdı. Yardımcı olacaksınız dedi. Bu seçimde kibir kaybetti” ifadelerini kullandı.

Editör: Berfin MUTLU