İzzet Baysal Kültür Merkezi Mavi Salonda düzenlenen ilahi dinletisine; Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Samettin Gündüz ve Prof. Dr. Aydın Him, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Muhammet Güzel Kurtoğlu, dekanlar, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Şef Öğr. Gör. Savaş İnciroğlu yönetimindeki topluluğa, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Üzeyir Ok gitarıyla eşlik etti. Gül-Beste Dini Musiki Topluluğu, güftesi Yunus Emre’ye ait rast makamında Şol Cennetin Irmakları ve hicaz makamında Göçtü Kervan ilahileri ile İsmi Sübhan Bülbül Kasidesi’ni, güftesi Pir Sultan Abdal’a ait Güzel Aşık Cevrimizi nihavend ilahiyi icra etti. Topluluk ayrıca uşşak makamında Seyreyle Güzel, segâh makamında Sevdim Seni Mabuduma ile rast makamında Gül Yüzünü Rüyamızda, Erler Demine Destur Alalım ve Ey Aşık-ı Dildâde ilahilerini icra etti.

Meteorolojiden kuvvetli fırtına uyarısı Meteorolojiden kuvvetli fırtına uyarısı

Büyük beğeni toplayan ilahi dinletisinin sonunda sazende ve hanendelere teşekkür belgeleri, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Samettin Gündüz ve Prof. Dr. Aydın Him tarafından takdim edildi. HABER MERKEZİ

Editör: Berfin MUTLU