Rothschild ailesinin lideri Jacob Rothschild öldü Rothschild ailesinin lideri Jacob Rothschild öldü

Geçtiğimiz yıl sıralamaya giren 1050 üniversite arasında toplam 4 bin 930 puan alarak 709’uncu sırada yer alan Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, bu yıl üniversite sayısı artmasına rağmen toplam puanını 5 bin 605’e çıkararak, dünyadaki çevreci üniversiteler arasındaki yerini 678’e yükseltmiş oldu.
GreenMetric derecelendirme sisteminde üniversiteler bu yıl, yapı ve alt yapı, enerji ve iklim değişikliği, atık, su, toplu taşıma ve eğitim ve araştırma alanlarında aldıkları puanların toplamı doğrultusunda sıralandı.
GreenMetric sıralamasına ilk kez 2019 yılında başvuran BAİBÜ, üniversite sayısı yıldan yıla artmasına rağmen, Çevre Koordinatörlüğü’nün çalışmaları sayesinde bu yıl hem toplam puanını hem de genel sıralamasını yükseltmeyi başardı.
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, üniversitemizin ulusal ve uluslararası derecelendirme kuruluşlarının sıralamalarındaki istikrarlı yükselişinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, üniversitemizin gelişmesinde emeği geçen akademik ve idari personele teşekkür etti ve başarılı çalışmalarının devamı diledi.

Editör: Havva AKÇA