TYB Bolu Şubesi ile on beş yıldır faaliyet gösteren TYB Sakarya Şubesi Kadın Yazarları, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi 7. Köroğlu Yazarlık Mektebi ev sahipliğinde Adalı Kadın Yazarlar Edebiyat Dinletisi’nde bir araya geldi.

Gülezler Konağı’nda düzenlenen etkinlikte on üç kadın yazar, Köroğlu Yazarlık Mektebi gençlerine şiir, öykü, deneme, masal ve portre denemelerini seslendirdi.
TYB Sakarya Adalı Kadın Yazarlar Başkanı Arzu Özdemir’in açılış konuşması ile başlayan edebiyat dinletisinde; Elif Yıldız, Filiz Toklu, Gülsen Yıldız, Nalan Solmaz, Neslihan Cebesoy, Nursel Camcı ve Arzu Özdemir, eserlerini genç yazar adaylarıyla paylaştılar.

Mudurnu’da ilk barkodlu orman emvali ihaleye hazır Mudurnu’da ilk barkodlu orman emvali ihaleye hazır

Programın sonunda BAİBÜ Köroğlu Yazarlık Mektebi (KYM) Koordinatörü Fatih Peker, Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı’nın il dışı programı olmasından dolayı katılamadığı etkinliğe teşrif eden Kadın Yazarlar, öğrenciler, atölye eğitmenleri ve tüm katılımcılara gönderdiği selamını iletti ve KYM hakkında kısa bilgi verdi. TYB Bolu Şubesi Başkanı Mustafa Süs ve TYB Sakarya Şubesi Başkanı Fahri Tuna da güzel ve anlamlı ev sahipliği için BAİBÜ Rektörlüğüne teşekkür ederken, komşu iki ilin şubeleri olarak her üç ayda bir ortak edebiyat etkinliği düzenleme kararı aldıklarını belirttiler.

Editör: Havva AKÇA