Protokol metni; Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı ve Bolu Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mehmet Hanefi Taştan tarafından imzalandı. İmza töreninde; Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Samettin Gündüz ve Prof. Dr. Coşkun Karaca ile Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı ve Birlikte Öğrenme Üniversitesi Proje Yürütücüsü Prof. Dr. Nazmiye Yıldırım da hazır bulundu.

Protokol kapsamında, 60 yaş ve üstü büyüklerimizin katılımıyla bu yıl ilk kez düzenlediğimiz Birlikte Öğrenme Üniversitesi ile ilgili uygulama-araştırma merkezlerinde büyüklerimize yönelik ders, kurs ve programlar açılacak. Bu programlarda büyüklerimiz, üniversitenin personeli ya da öğrenciye uygulanan indirimli fiyat tarifesi ve benzeri ayrıcalıklardan yararlanabilecek ya da programlar ücretsiz olacak. Yabancı dil eğitimi ve uzaktan eğitim programlarında da aynı uygulama geçerli olacak.

“Büyüklerimiz de bilgi ve deneyimlerini bizlerle paylaşabilecek”

Yaz Kur’an Kursu Coşkusu Devam Ediyor Yaz Kur’an Kursu Coşkusu Devam Ediyor

2024 Emekliler Yılı kapsamında büyükler için çalıştay, panel, sempozyum, konferans ve benzeri akademik programlar düzenlenecek. Alanında uzman / usta olan büyüklerimiz de kendi alanlarında bilgi ve deneyimlerini bizlerle paylaşabilecek. Büyüklerin, üniversitenin sosyal tesis, kamp, spor tesisi ve yüzme havuzu gibi olanakları ile kütüphane hizmetlerinden de faydalanabilecek.

Protokol kapsamında ayrıca, Birlikte Öğrenme Üniversitesi’ne katılımın teşvik edilmesi, uzaktan eğitim programları oluşturulması ve bununla ilgili kitap, video gibi içeriklerin sağlanması, bitki bakımı, arıcılık, mantarcılık ve benzeri konularda etkinlikler yapılması, ücretsiz fide ve tohum dağıtımı, fotoğrafçılık, aşçılık, pastacılık gibi alanlarda atölyelerin açılması, ebru, kil, resim gibi sanat atölyelerine ve koro gibi müzik topluluklarına katılımın sağlanması hedefleniyor.

Büyüklere aynı zamanda Kur’an-ı Kerim ışığında manevi destek verilmesi, dijital okur yazarlık ve girişimcilik alanlarında katkı sağlanması da amaçlanıyor. 

Kaynak: Haber Merkezi