ANTEP - Yerel seçimlere 34 gün kala taşıma seçmen tartışmaları gündemden düşmüyor. Son örnek Antep'in merkez Şahinbey ilçesine bağlı tarihi Bey Mahallesi’nde yaşandı. Toplam 611 seçmeni olan mahallede, gerçekte olmayan bir binada 68 seçmen tespit edildi.

'SEÇMEN VAR AMA BİNA YOK'

Artı Gerçek’e konuşan Pir Sultan Abdal Derneği Antep Şube Başkanı ve Bey Mahallesi muhtar adayı Mehmet Erkekseçim çalışmaları kapsamında mahalle sakinlerini sık sık ziyaret ettiğini ve bu durumu ziyaretler esnasında fark ettiğini söyledi. Söz konusu adrese defalarca gittiğini ancak binanın bulunmadığını söyleyen Erkek, "Yaptığımız bazı çalışmalarda bazı adreslerde seçmen ikâmetgahının olduğunu ama binanın bulunmadığını fark ettik. Özellikle Atatürk Bulvarı Bey Mahallesi 22/1 adresinde 68 seçmen var ama bina yok. Böyle bir bina bulamadık. Seçim çalışmaları kapsamında defalarca bu adrese gittim ama orada böyle bir bina yok" dedi.

'SEÇMENLER ARASINDA SOYİSİM BENZERLİĞİ YOK'

Bu durumu mahalle sakinleriyle paylaştığını ve kimsenin söz konusu adresin varlığından haberdar olmadığını dile getiren Erkek, "Olmayan binanın hemen hemen hiçbir seçmeni soyismi benzerliği taşımıyor. Farklı yerlerden insanlar hepsi. Bir çoğunun doğum yerleri farklı" diye konuştu.

'SEÇİM KURULUNDA MUHATAP BULAMADIK'

ERKAN KORKMAZ’DAN 23 NİSAN MESAJI ERKAN KORKMAZ’DAN 23 NİSAN MESAJI

Duruma fark edince İlçe Seçim Kuruluna gittiğini anlatan Erkek, "Oradaki görevlilere sordum ama ekranlarının kilitli olduğunu, seçimlere kadar ekranların açılamayacağını söylediler. Listeler askıdayken şikayet edebilseydik bunu değerlendireceklerini söylediler ancak o süreçte biz böyle bir durum olduğunu bilmiyorduk. Muhatap olarak kimseyi bulmadığımız için bizim de yapabileceğimiz bir şey yok" dedi. HABER MERKEZİ

Editör: Berfin MUTLU