Mustafa Altındal, bir sosyal medya kanalında  sunduğu “konuşanlar” isimli programda esnaflara yönelik hakarette bulunan sunucu Hasan Can Kaya'yı şiddetle kınadıklarını belirtti.

İslam'ın ticaret ahlakını ve insanlara faydalı olma azim ve kararlılığını, Ulu Hünkar Ahmet Yesevi'nin ışığıyla bin yıldır Anadolu topraklarına taşıyan ve bu topraklarda var olmamızın temel dinamiği olan Ahilik kültüründen neşet bulmuş esnaf ve sanatkarlara yönelik yapılan ahlaksız bir o kadar da iftira ve hakaret içeren sözler sarf edildiğini söyleyen Mustafa Altındal, aynı sözleri Hasan Can Kaya’ya iade ettiklerini bildirdi.

Türkiye Pazarcılar Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Bolu Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Altındal yaptığı açıklamada; “Konuşanlar programının sunucusu Hasan Can Kaya programında, esnaf ve sanatkârlarımıza yönelik skandal söz söylemiş olup derhal Türkiye genelindeki tüm Esnaf Ve Sanatkârlardan özür dilemelidir. Sabahın erken saatlerinden gecenin geç saatlerine kadar evine helal lokma götürme çabasında olan Esnaf Ve Sanatkârlarımıza hakaret içerikli söylemlerde bulunan şahsa, aynı şekilde söylediği fütursuzca kelimesini iade ediyoruz. Türkiye genelinde 336 bin pazarcı esnafları ile birlikte genel olarak 2 buçuk milyon Esnaf Sanatkâra hakaret içerikli kelimesini aynen iade ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Çarpışan otomobillerden biri alev aldı Çarpışan otomobillerden biri alev aldı

Kaynak: BoluPostası