HABER: BERFİN MUTLU – HAVVA AKÇA

Bolu’da, AK Parti İl Teşkilatı 31 Mart Yerel Seçim Değerlendirmesi ve İstişare toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya  AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve il Koordinatörü Selim Yağcı katılarak açıklamalarda bulundu.

“Kendimizi yeniden güncelleyeceğiz”

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, seçim sonuçlarını analiz ettiklerini ifade ederek, “Seçim sonuçlarında umduğumuzu bulamadık. Seçmen sayısının azalması ve seçmenin partiye uyarı ve dikkat çekici bir tespit gibi oy düşüşü yaşadık. Biz her seçim sonucunda seçmenimizin söylemek istediğini tercüme gibi alıyoruz. Buradan ne çıkarmamız gerektiğini okuyarak seçmenin bize ifade etmek istediğini tespit etmeyi ihmal etmedik. Yetkili bakanlarımız, uzmanlarımız, seçim sonuçlarını kritik ediyorlar. Biz şimdi 31 Mart Yerel Seçimlerini geride bıraktık. Hiçbir mazeret ortaya koymadan milletimiz ne diyorsa o doğrudur diyerek kendimizi yeniden güncelleyeceğiz. Yeniden stratejik planları yapma üzerine bir süreçteyiz. Parti teşkilatlarının o rekabetin ortaya koyduğu gayret ve mücadeleden dolayı yorulduğunu söyleyebilirim. Arada rekabet olduğu için parti teşkilat mensuplarıyla bile incinmişlik olabilir. Biz buradaki arkadaşlara bu süreç sonrası teşekkür ederek önümüzdeki sürece bakmaları gerektiğine vurguluyoruz” dedi.

Ihlamur ağacından düşen adam hayatını kaybetti Ihlamur ağacından düşen adam hayatını kaybetti

“Beklenen performansı koyamayanların yerine…”

Beklenen performansı yerine getiremeyenlerin yada yorulanların yerine başka isimlerin geleceğini söyleyen Yılmaz, “Biz oldukça dinamik bir siyasi hareketiz. Bizim parti teşkilatımız güncellenen ve yenilenen bir teşkilat. Herhangi bir şekilde o süreç içinde beklenen performansı ortaya çıkaramayan kişiler yerine daha dinamik kişiler getiriliyor. Bu seçimler hem ülkeyi hem teşkilatları yordu. Siyaset kulvarlarında koşan arkadaşlarımız hiçbir karşılık beklemeden ülkeye hizmet etmek için koşan arkadaşlarımız. Yorulmalar olabilir bu hakikaten kolay bir iş değil. Herkesin hayat mücadelesinin üstüne binen bir sorumluluk oluyor. Bütün işler gayret mesai gerektirir, bu da arkadaşlarımızı yorabilir.  Yani yorulan arkadaşlarımızın yerine onları incitmeden yerine başka bir arkadaşımızı koyan bir sistemimiz var. Bir kongre sürecimiz gelecek. Onda da daha genç, yeni bir sinerjinin ortaya konulması söz konusu olabilir. Özellikle cumhurbaşkanımızın her zaman yetkisi dahilinde olan bir şeydir. Bununla ilgili gereken organizasyonu yapacağını ben de düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“Bolu’da beklediğimiz çıkışı yapamadık”

Bolu, seçim sonuçları hakkında konuşan Yılmaz, “Bolu özelinde teşkilatta şu anda benim bildiğim herhangi bir özel revizyon yok. Bolu’muzda da yerel seçimde beklediğimiz çıkışı yapamadık. Muhammed Bey de pırıl pırıldı, gayet iyiydi. Ülke genelinde oy düşüşümüz vardı. Ülke genelindeki siyaset rüzgârı Bolu’muzu da etkiledi. Önümüzdeki süreçte gereğini yapmak üzerine bir kararlılık içindeyiz” dedi.

Editör: Berfin MUTLU