AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Çelik, en düşük emekli maaşına zam düzenlemesi ve diğer gündem maddeleri hakkında bilgi verdi.

Emekli maaşlarına yönelik bir çalışma yapıldığını belirten Çelik, "Emekli maaşları konusunda çalışmalar sürüyor, henüz nihai bir karar verilmiş değil. Bugün yarın da devam edecek olan bu çalışmaların sonuçlanması için şu anda bir zaman veremiyoruz. Orta Vadeli Program (OVP) çerçevesinde her kesimin yanında olmaya devam edeceğiz," dedi.

Çelik, sokak köpekleri düzenlemesi hakkında da bilgi vererek, "Bu hafta son noktayı koymak üzereyiz. Meclis'e bu hafta yetiştirmeye çalışacağız," ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'a daveti konusunda ise, "Çalışmalar devam ediyor, henüz bir davet söz konusu değil," açıklamasında bulundu.

Ömer Çelik'in açıklamaları şu şekilde:

43 yıl suçsuz yere hapis yattı 43 yıl suçsuz yere hapis yattı

"Seller ve yangınlar nedeniyle zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Sıcaklıkların artması ve tedbirsizlikler çok üzücü sonuçlara yol açabiliyor. Anlık ihmal, binlerce ağacı ve canlıyı yok edebiliyor. Özellikle piknik ve diğer açık alanlarda dikkatli olunmasında büyük fayda var."

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI

Emekli maaşlarıyla ilgili olarak, "Emekli konusuyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Henüz bir karar verilmiş değil ve çalışmalar sürecek. Ancak şu an için net bir sonuç veya zaman veremeyiz. Orta Vadeli Program’ın (OVP) korunması esas olmak üzere her kesimin yanında olmaya devam edeceğiz," dedi.

Kaynak: Haber Merkezi