YSK, 31 Mart'ta yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin sonuçlarına yapılan itirazları görüşmeye devam ediyor.

Kurul, bugünkü toplantısında, Hatay'da büyükşehir belediye başkanlığı ile bazı il ve ilçelerle ilgili itirazları değerlendirdi.

ARDAHAN VE IĞDIR'DA SEÇİM YENİLENMEYECEK

Buna göre AK Parti'nin Ardahan ve Iğdır'da seçimlerin yenilenmesi, Nevşehir'de oyların yeniden sayılması talebi kurul tarafından reddedildi.Kurul, AK Parti'nin Bitlis'in Tatvan, Isparta'nın Yalvaç, Aydın'ın Koçarlı, Kırklareli'nin Üsküp ilçelerinde oyların yeniden sayılması talebini de reddetti.HATAY'DA SEÇİMİN YENİLENMESİ TALEBİNE RET 


CHP'nin, Hatay'da oyların yeniden sayılması, geçersiz oyların sayılması ve seçimlerin yenilenmesi, Aydın'ın İncirliova ilçesinde oyların yeniden sayılması, Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesinde seçimlerin yenilenme talebini de görüşen kurul, bu talepleri de reddetti.

MHP'nin Kırşehir'in Mucur ve Çorum'un Bayat ilçelerinde oyların yeniden sayımı ve Siirt'in Baykan ilçesindeki talebi kurul tarafından reddedildi.Kurul, Yeniden Refah Partisi'nin Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesinde seçimin iptali ve Iğdır'ın Aralık ilçesinde oyların yeniden sayılması, geçersiz oyların sayılması ve seçimlerin yenilenmesi talebini reddetti.


DEM Parti'nin Ağrı'nın Hamur ilçesinde oyların yeniden sayılması talebi de kurul tarafından reddedildi.

İTİRAZ SÜRECİ 10 NİSAN'DA SONA ERECEK

İl seçim kuruluna ve il birleştirme tutanaklarıyla ilgili YSK'ya başvuru süreci ise 10 Nisan saat 17.00'de sona erecek.

Yeşil altın fideleri toprakla buluştu Yeşil altın fideleri toprakla buluştu

14 Nisan saat 17.00'ye kadar da olağanüstü itirazlar yapılabilecek. Kesin sonuçlar tüm itirazlar sonuca bağlandıktan sonra Yüksek Seçim Kurulu tarafından duyurulacak.aa