31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin ardından itiraz süreci titizlikle devam ediyor. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından yapılan açıklamaya göre, toplamda 81 itiraza karar verildi. İşte seçimdeki itirazların detayları:

Çiftçi elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti Çiftçi elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti

İtiraz Süreci: Ayrıntılar ve Sonuçlar

(İHA)

31 Mart günü Türkiye, yerel yöneticilerini belirlemek üzere sandık başına gitti. Seçim sonuçlarına göre, CHP 35, AK Parti 24, DEM Parti 10, MHP 8, Yeniden Refah Partisi 2, BBP ve İYİ Parti ise 1 belediye başkanlığı kazandı.,

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından itiraz süreci 2 Nisan'da başladı. İlçe seçim kurullarına yapılan itirazlar, 2 gün içinde sonuçlandırıldı. Ardından il seçim kurullarına yapılan itirazlar da en geç 7 Nisan'a kadar sonuçlandı.

Partilerin İtirazları ve YSK Kararları

İl seçim kurullarından çıkan kararlara itiraz eden siyasi partilerin ve bağımsız adayların son durağı YSK oldu. YSK, il seçim kurullarının kararlarını değerlendirmeye devam ediyor. Bu süreçte, CHP'nin 24 itirazı reddedildi. MHP'nin 9 itirazı ise tamamıyla reddedildi. DEM Parti'nin 12 itirazından 2 tanesi kabul edilirken, diğerleri reddedildi.

Olağanüstü İtiraz Süreci Devam Ediyor

7 Nisan'da başlayan olağanüstü itiraz süreci ise 14 Nisan'a kadar devam edecek. YSK'nin itirazları değerlendirmesinin ardından kesin seçim sonuçlarının açıklanması bekleniyor.