Haber:Bengisu Eyuboğlu 

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, doğu illerinden İstanbul’a seyir halinde olan yolcu otobüsünde uyuşturucu madde taşındığı ihbarı üzerine çalışma başlattı.

Ekipler, il sınırına girdiği tespit edilen yolcu otobüsünü dinlenme tesisinde durdurdu. Tesiste bulunan otobüse yapılan operasyonda yolculardan S.E.’nin üst ve eşyalarında yapılan aramalarda metanfetamin ele geçirildi.

Gözaltına alınan S.E. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

BAŞKA YOLCUYU SUÇLADI

İÇLERİNDEN HANGİSİ BOLU’DA SAHNELENECEK İÇLERİNDEN HANGİSİ BOLU’DA SAHNELENECEK

Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesinde tutuklu yargılanan sanık S.E. karar duruşmasında hakim karşısına çıktı. Mahkemeye sanığın avukatları ile tanık olarak operasyonun yapıldığı otobüsün muavini de katıldı.

Savunması alınan sanık S.E., “Uyuşturucu benim değil. Ben paketi görmedim. Ön koltuğumda oturan kadına ait. Suçsuzum. Beraatimi istiyorum” dedi.

Mahkemede tanık olarak dinlenen otobüs muavini Z.E. ise, “Bolu’da dinlenme tesisine girmek üzereyken telefonum çaldı. Arayan kendisini polis olarak tanıttıktan sonra aracı tesise çekmemizi ve kapılarını açmamamızı istedi. Tesise geldiğimizde polis ekipleri otobüse girerek şahsı tespit etti. Şahsın oturduğu koltukta uyuşturucu bulundu” diye konuştu.

Sanık ve tanığın dinlenmesinin ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, S.E.’ye 13 yıl 10 ay 24 gün hapis cezası ile 75 bin lira para cezası verdi.

Editör: Berfin MUTLU