Bolu’da yaşayan fakir ve muhtaç vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik olarak Bolu Valiliği’nin öncülüğünde yardımsever esnaf, iş insanı ve diğer vatandaşların katkılarıyla kurulan ‘Bolu Valiliği Yardımlaşma Çarşısı’ depremden etkilenerek Bolu’ya yerleşen afetzedelerin ihtiyaçlarını karşılıyor. Talep listeleri Valilik Yardımlaşma Çarşısı’nda görevlilerce temin edilerek kısa süre içerisinde araçlara yükleniyor ve bildirilen adreslere dağıtım ekibi tarafından teslim ediliyor.

“İSTEKLERİ EVLERİNE ULAŞTIRILIYOR”

Bolu Valiliği Yardımlaşma Çarşısının işleyişini yerinde görmek ve bilgi almak üzere ziyarette bulunan Bolu Valisi Erkan Kılıç,  “Bolu Valiliğine ait hayır çarşılımızda ilimize deprem bölgesinden gelen vatandaşlarımızın, kayıtları ve ihtiyaç listeleri Karaçayır Mahallesi’nde bulunan noktamızdan alınıyor. Orada ihtiyaçlarını sıralayan depremzedelerimizin istekleri hayır çarşısındaki görevli arkadaşlara iletiliyor. Buradan da vatandaşlarımızın istekleri paketlenip, şuanda ikamet ettikleri noktalara ulaştırılıyor” şeklinde konuştu.

VALİLİKTEN DEPREMZEDELERE YARDIM KAMPANYASI VALİLİKTEN DEPREMZEDELERE YARDIM KAMPANYASI

“HER TÜRLÜ İHTİYAÇ KARŞILANIYOR”

Yardımlaşma çarşısında bulunan ürünlerin hayırseverlerin desteği ile alındığına işaret ederek; Vali Kılıç, “Buradan ayakkabı, çorap, mont, iç çamaşırı gibi her türlü ihtiyaçları karşılanıyor. Bolu halkına da teşekkür ediyorum. Hayır çarşısında bulunan ürünlerin tümü Bolulu vatandaşların ayni ve nakdi destekleriyle alınmış olan ürünler. Dolayısıyla bu noktada da sorumluluğumuz var. Her birinin 1 lirası da yerine ulaştırılması son derece önemli. İhtiyaç sahiplerine ulaşması son derece önemli.” İfadelerine ver verdi.

“BARINMA İHTİYAÇLARI ÜCRETSİZ KARŞILANIYOR”

Vali Erkan Kılıç, Bolu’da her türlü barınma ihtiyaçlarının devlet tarafından ücretsiz karşılandığını vurgulayarak yardımlaşma çarşısında gıda yardımı yapıldığını da belirtti. Kılıç; “Bizim bütün kamu tesislerimiz, yurtlarımız, devletimizin ne imkanı varsa depremzede vatandaşlarımıza açık. Şuanda dışarıda olan bir vatandaşımız yok. Bize başvurduğu takdirde yerlerimiz çok şükür var. Her türlü barınma ihtiyaçları devletimiz tarafından ücretsiz olarak karşılanıyor. Buradaki hayır çarşısından aynı zamanda gıda yardımı da yapıyoruz. Bunlar tamamen hayırsever Bolu halkının desteğiyle yapılan faaliyetler. Burada yaklaşık 50 civarında kamu görevlisi çalışıyor” dedi.