TBMM’de bütçe görüşmelerinde Milliyetçi Hareket Partisi Gurubu adına söz alan MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül, Bolu’daki AFAD binasının yenilenmesi gerektiğini vurgulayarak, “seçim bölgem olan ve deprem riski bulunan Bolu’da, AFAD Müdürlüğümüzün bulunduğu konum, şehrin en yoğun nüfusunun ve en yoğun trafiğinin bulunduğu dar bir alandadır. Olası bir depremde AFAD Müdürlüğümüzün bu bölgeden çıkması oldukça zordur. İlimizde AFAD Müdürlüğümüze yeni bir merkezin yapılması beklentilerimiz arasındadır” dedi.

721 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ!

Ülkemizin terörle mücadelede sağladığı başarılara değinen İsmail Akgül, “Terörle Mücadelenin en büyük mihmandarlarından biride İçişleri Bakanlığımızdır. Emniyet Teşkilatımız ve Jandarma Komutanlığımız terörle mücadelede büyük bir destan yazmaktadır. Resmi verilere göre 1 Ocak 2023-1 Kasım 2023 tarihleri arasında terör örgütü PKK’ya yönelik 3.054’ü şehir, 16.702’si kırsal olmak üzere toplam 19.756 operasyon yapılmıştır. Yapılan operasyonlarda 721 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Etkisiz hale getirilen teröristlerin 7’si kırmızı, 15’i turuncu, 30’u gri, 1’i mavi, 1’i de yeşil olmak üzere toplam 54’ü elebaşı Teröristlerdir” ifadelerine yer verdi.

ÜLKEMİZİN MİLLİ GÜVENLİĞİ İÇİN…

Yalçın Koşukavak’tan taraftarlara çağrı: “Artık harekât zamanı” Yalçın Koşukavak’tan taraftarlara çağrı: “Artık harekât zamanı”

Ülkemize göç eden 4 milyon 644 bin yabancının ülkemizin güvenliğine tehdit oluşturmaması için gönüllü geri dönüş politikasının büyük önem taşıdığını vurgulayan MHP’li Akgül, “Ülkemiz 2011 yılında Suriye’de başlayan iç savaş nedeniyle göçmen akımıyla karşılaşmıştır. 1 Kasım 2023 tarihi itibariyle ülkemizde toplam yabancı sayısı 4 milyon 644 bin olup; bu sayınında 3 milyon 255 bini geçici koruma altında ki Suriyelileri kapsamaktadır.

Türkiye’de geçici koruma altında bulunan Suriyelilerin gönüllü geri dönüş politikası esastır. Yapılan çalışmalar sonucunda yaklaşık 600 bin Suriyeli geri dönüş yapmıştır.

Düzensiz göçmenlerin işgücü piyasası, asayiş ve aynı zamanda da demografik beka nedeniyle milli güvenliğimizi tehdit eden bir mesele haline gelmemesi için, etkin tedbirler ile sürecin yönetilmesi esas olmalıdır” sözlerine yer verdi.

Editör: Havva AKÇA