2024 yılı yangın sezonu için gönüllü eğitimlerine devam eden Dörtdivan Orman İşletme Müdürlüğü, orman teşkilatı ekipleri ile yangınlarla mücadele etmek isteyen vatandaşların eğitimi kapsamında teorik ve uygulamalı eğitim düzenledi.

İşletme Şefi İsmail Yıldırım tarafından verilen eğitimlere Yalacık, Süleler, Göbüler, Yağbaşlar, Yukarıdüğer ve Sorkun köylerinden toplam 8 kişi katıldı.

Eğitimde, orman yangınları hakkında genel bilgilendirme, yangınlarla mücadele yöntemleri, kullanılan araç ve gereçler, kişisel koruyucu donanımlar ve iş güvenliği konularında bilgiler verildi. Yangın öncesi ve sonrasında yapılacakla hususların aktarılmasından sonra katılımcılara su tankerlerinin nasıl kullanılacağı uygulamalı olarak anlatıldı.

Orman yangınlarının söndürülmesinde en etkili müdahalenin yer ekipleri tarafından yapıldığını ifade eden yetkililer olası orman yangınları ile mücadelede yer ekiplerine katılacak ve destek olacak orman yangınları gönüllüsü vatandaşların eğitimlerinin, belli aralıklarla yıl boyunca devam edeceği belirtti.

Ihlamur ağacından düşen adam hayatını kaybetti Ihlamur ağacından düşen adam hayatını kaybetti

Haber Merkezi

Editör: Havva AKÇA