Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, valiliğin yasak koyduğu yardım toplama kampanyası ve mecliste alınan kararın AK Parti grubu tarafından yargıya taşınmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Özcan, valilikten izin istediklerini ancak dilekçeye 10 gündür cevap alamadıklarını söyledi.

“VALİNİN KEYFİ GELECEK DE İMZALAYACAK”

Bolu Valisi Erkan Kılıç’a tepki gösteren Başkan Özcan, “Bizim yardım için valilikten izin istememize gerek yok. Eski kanuna dayandırıyorlar. Biz buna rağmen izin istedik. Uğraşmayalım valiyle dedik. 10 gündür cevap bekliyoruz. Bu illerde kullanmak üzere para ve ayni yardım toplamak istiyoruz. Kardeşim bu paraların nereye harcandığı sayıştay tarafından denetleniyor. Biz bu paraları cebimize indirmeyeceğiz. Herkes istediği yere yardım yapsın. Belediyeye yapmak isteyenin de önünü kesme. Oradaki insanlar hala ekmek bekliyor. Bizim valinin keyfi gelecek de imzalayacak. Yada bize izin vermeyecek” diye konuştu.

SUAT ORHAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI SUAT ORHAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

“İPTAL EDİLİRSE ELİNİZE NE GEÇER”

Özcan, mecliste alınan kararın yargıya taşınmasıyla ilgili olarak vekil Arzu Aydın’a tepki göstererek, “Diğerleri de bizim mecliste aldığımız kararla ilgili dava açacaklarmış. Aslında evet demişler de biz hayır dediler diye yazmışız. Fikrin değiştiyse toplantıda divan bizim oylarımızı yanlış görmüş yada biz yanlış karar vermişiz oylarımızın evet olarak kayda geçirilmesini istiyoruz dersin. Bunu da bütün belediye meclisi kabul eder. İdare mahkemesi oylamada şekil hatası var diye iptal etti diyelim. Bizim depremzedeler için almış olduğumuz kararı iptal ettirmiş oluyorsun. Arzu Aydın hukukçu olmasa bilmiyorsun derim. Bunu Suat Güner yada Uğur Akbay söyleyince cahilliğine veriyorum. Ama sen hukukçusun. Bunu bilmeme şansın yok. Ya belediye meclis üyeliğinde de çay sıra gidip yol sıra gelmişsin hükümleri öğrenememişsin yada çok kötü niyetlisin. Kimi rahatsız eder depremzedelerle ilgili karar. İptal edilirse elinize ne geçer” ifadelerini kullandı.