Ak Parti Mengen Belediye başkan adayı Vural Turan, iftardan sonra gazetecilerle bir araya geldi. Seçim sürecini değerlendiren Turan, "Mengen'de atmosfer çok iyi. Vatandaşlarımızın yoğun ilgisi ve desteği bize güç veriyor. İlk günkü heyecan ve motivasyonumuzla seçim çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mengen'de çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmadık desek yeridir. Tüm vatandaşlarımızın sorunlarını dinledik, analiz ettik ve projelerimizi onların isteklerine göre şekillendirdik" ifadelerini kullandı.

"Bizim dönemimizde hiçbir belediye personeli mağdur olmayacak" diyen Başkan Turan, "Belediye bünyesinde çalışan personel sayımızı ilk etapta 50 kişi artırarak, hiçbir personelin mağdur olmayacağı bir düzen sağlayacağız. Personel maaşlarımız, tüm yan haklar hesaplanarak iyileştirilmiş bir şekilde, günü geçmeden çalışanlarımızın hesaplarına yatırılacak. İşten çıkarma veya mobbing uygulama kesinlikle söz konusu olamaz. Evine ekmek götüren işçi kardeşlerimin ekmeğiyle oynamak bana yakışmaz. Yapmam, yapana da asla müsaade etmem" dedi.

Bir belediyede daha makam odası tartışması Bir belediyede daha makam odası tartışması

Vural Turan, “1 Nisan itibariyle kolları sıvayacağız ve hiç vakit kaybetmeden projelerimizi sırasıyla hayata geçireceğiz. Mengen bizim dönemimizde , 10 yılda kaçırdığı fırsatları telafi edecek. Adıyla, aşçısıyla ünlü Mengen'imiz temizliğiyle, modernliğiyle, sosyal ve kültürel alanlarıyla turizmiyle ününü dünyaya duyurmaya devam edecek. Kazanan Mengen olacak" ifadelerini kullandı.

Editör: Berfin MUTLU