Gerede Ülkü Ocakları Başkanı Veysel Türker, 3 Mayıs 1944’ün yıl dönümünde milliyetçiler günü sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Veysel Türker, 3 mayıs 1944’ün yakın tarihimizde önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, “Bir avuç Türk milliyetçisi diye ifade ettikleri şanlı Türk milliyetçilerinin Türk milletinin tarihi ve kültürel gerçekleriyle çelişen yabancı fikir cereyanlarına karşı milli varlığımızı ve değerlerimizi müdafaa için verdikleri onurlu mücadeleyi unutmuyoruz. 3 Mayıs tarihi bizlere göstermiştir ki en güçlü silah fikir en güçlü fikir Türk milliyetçiliğidir” ifadelerine yer verdi.

“3 Mayıs Milliyetçiler Günü kutlu olsun.”

Türker, vatandaşların 3 Mayıs Milliyetçiler Günü kutlayarak, “Liderimiz Devlet Bahçeli beyefendinin de dediği gibi 3 mayıs milliyetçiler günü haksızlığa, mahrumiyete,eziyete,işkenceye,işbirlikçiliğe; sabır, salanet, sağduyu, inanç, akıl ve azimle meydan okumanın ifade ve ilan kudretidir.

Bizlere örnek olan ve o dönemde inandıklarından taviz vermeyen kahraman büyüklerimizi bir kez daha dualarla anıyoruz. Bu vesileyle 3 Mayıs Milliyetçiler Günü kutlu olsun.”dedi.

TKF BAŞKANINDAN GEREDE’YE ZİYARET TKF BAŞKANINDAN GEREDE’YE ZİYARET

HABER: Gülsevim AYDIN