4 üniversiteden deprem master planı! İstanbul'da riskli olmayan semt yok 4 üniversiteden deprem master planı! İstanbul'da riskli olmayan semt yok

HABER: FARUK ÇİDEM

Kahramanmaraş’ta yaşanan ve 10 ili etkileyen depremlerin ardından gözler birinci derece deprem bölgelerinden birisi olan Bolu’daki binalara çevrildi. Depremin hemen ardından Bolu Valiliği, Bolu Belediyesi ve kurumlar tarafından kentteki konutların güvenilirliği ve depreme yönelik alınması gereken önlemlerle ilgili toplantılar gerçekleştirildi.

Bolu’da bulunan kurumların tamamının katılım sağladığı ve yaklaşık 3 saat süren Türkiye Afet Müdahale Planı Toplantısı’nda çalışmalar ele alındı. Toplantı sonunda Vali Erkan Kılıç, vatandaşların en çok merak ettiği “binaların kontrol edilip edilmeyeceği” sorusunu cevapladı.

Vali Kılıç, “Çevre şehircilik koordinesinde, belediyelerle beraber bir komisyon oluşturuyoruz. İlimizdeki binaların kontrolü ve incelenmesi yapılacak. Böyle bir durum tespit edersek onunla ilgili gerekli işlemler yapılacaktır. O konuda da biz karar aldık ve burada çalışmalara başlayacağız. Ayrıca vatandaşlar şüphelendikleri binalarla ilgili ALO 181 hattına ihbarda bulunabilirler” dedi.